Bugün - 25 Nisan 2017 SalıKünyeReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Afyon   11°C
 
Emniyet düğmeye bastı 29 kişi tutuklandı 12 si aranıyorAfyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mü..
Yüksel Varlı İlkolu Peygamber Efendimizi unutmadıAfyonkarahisar Yüksel Varlı İlköğretim Okulu Bugün Peygamber..
Mahsun Kırmızıgül sessizliğini bozdu

Son filmi Vezir Parmağı iki ilçede belediye başkanlarınca yasaklanan Mahsun Kırmızıgül paylaştığı sessizliğini bozdu, bir video yayınlayarak eleştirilere yanıt verdi.

Sanat Haberi - 02 Şubat 2017 Perşembe

(21:54)

Son filmi Vezir Parmağı iki ilçede belediye başkanlarınca yasaklanan Mahsun Kırmızıgül paylaştığı sessizliğini bozdu, bir video yayınlayarak eleştirilere yanıt verdi.İşte ünlü sanatçının açıklaması:

 
Mahsun Kırmızıgül'den filmiyle ilgili eleştirilere yanıtGüzel ülkemin güzel insanları,Doğduğum, büyüdüğüm çalıştığım bu toprakları ve aynı havayı soluduğum tüm insanları her zaman çok sevdim. Ailemden gördüğüm en önemli şey sevgiydi. Kendimi tanımaya başladığım ilk yıllar sanırım ülkemizin en önemli okullarından biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi'nde okuduğum zamanlardı. Ülkemizin okulunda okuyup, ülkemizin insanları ile zaman geçirip, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak için kendimi geliştirmeye çalışıyor ve azmediyordum.Okul yıllarının ardından, ayakta durabilmek ve hayallerimi gerçekleştirmek adına çalışarak, üreterek, şarkılar söyleyip, müzik yapmaya çalıştım. Hayat herkese olduğu kadar bana da zordu, yokluk ve hüsranla geçen yılların sonunda, Allah'ıma şükürler olsun ki Türkiye'mizin sevdiği önemli bir sanatçısı haline gelmiş, hayatım değişmeye, para kazanmaya, hayallerime ulaşmaya başlamıştım. Müzik piyasasında geçirdiğim 13 yılın ardından, yapabileceklerimin en iyisini yapmıştım. Kalbimde gitgide büyüttüğüm, çocukluğumdan beri aşkla bağlı olduğum sinema için yolumu değiştirmeye karar verdim.


Etrafımdaki herkes deli olduğumu, yaptığım şeyin mantıksız olduğunu düşünüyordu. Öyle ya bir gecede hiç kimsenin kazanamayacağı paralar kazanan, Türkiye'nin en önemli sanatçılarından biriydim. Bir yol ayrımındaydım. Hayallerimin peşinden gitmek için bu zorlu yolu seçtim.


Mahsun Kırmızıgül'den filmiyle ilgili eleştirilere yanıt

2007 yılında yaşlı insanlara saygı duyulmasının anlam ve önemini anlatan Beyaz Melek filmi ile sinemaya merhaba dedim. Beyaz Melek filmime sizlerin gösterdiği yoğun ilgi ve destek, bana yeni filmler çekme imkanı sağladı.

 
 
Mahsun Kırmızıgül'den filmiyle ilgili eleştirilere yanıt

Bunun için her zaman Allah'ıma şükrediyorum. Filmlerimin hepsi çok ilgi gördü. Filmlerimde kimseyi karalamaya çalışmadım, incitmedim ve aşağılamadım. Sizler o filmleri sevdiniz ve izlediniz. Bende sizlerden aldığım güçle daha iyi filmler yapmak için çırpınıp durdum. Bunun için, bugüne kadar filmlerime giden ve beni destekleyen sizlere yürekten teşekkür ediyorum.Sizlere bu videoyu yapmama ve paylaşmama neden olan konuya gelmek istiyorum;Bazı medya organlarında ve sosyal medyada çıkan tüm haber ve yorumları takip edip, filme karşı alınan tavrı üzüntü ile takip ediyorum. Ben hiçbir zaman ortaya çıkıp çığırtkanlık yapan bir adam olmadım, zaten ahlakımda buna izin vermez. Ama artık bir açıklama yapma gereği duydum.

 
Mahsun Kırmızıgül'den filmiyle ilgili eleştirilere yanıt

Bildiğiniz gibi son filmim olan Vezir Parmağı ve şahsım hakkında birkaç aydır oldukça fazla iftira ve asılsız karalamalar yapılıyor. Film vizyona girmeden, filmin Osmanlı'yı ve Müslümanlığı kötülediğini belirten bu karalamalar, filmin vizyona girmesi ile alınan her biletin PKK'ya ve dolayısı ile bu ülkeye kurşun olarak döneceği yönünde bir algıya dönüştürüldü. Böyle bir yalan ve iftira olabilir mi?


 
Mahsun Kırmızıgül'den filmiyle ilgili eleştirilere yanıt


Oysa ben her zaman PKK'sı, IŞİD'i, FETÖ'sü tüm terör örgütlerini her zaman kınadım lanetledim. Öldüren kim olursa olsun hep karşısında durdum. Ben 20 yıl boyunca olağan üstü hal bölgesinde silahların gölgesinde kalan Diyarbakır'da büyüdüm. Yıllar yılı şarkılarımda, türkülerimde ve sinema filmlerimde daima "kardeşlik"ten, "barış"tan söz ettim. Filmlerimde batı ile doğu arasında bir gönül köprüsü kurdum.
 
 


Osmanlı'yı ve ecdadımızı rencide edecek hiçbir proje yapmadım, yapmayı da düşünmem bile. Elhamdülillah Müslümanım ve bunun gereklerini ve Allah'ıma karşı olan sorumluluklarımı kendi özelimde yaşıyorum. Ben inançlı biriyim. Ben hiçbir filmimde dinimizi karalamadım, karalamam da.

Lütfen Eliniz vicdanınıza koyun. Sizce bana atılan iftiraların yüzde biri doğru olsaydı başta iki güzel evladımın, anamın, ailemin, yüzüne bakabilir miydim? Bu ülkenin her bölgesinde beni seven insanların arasında yaşayabilir miydim?
Mahsun Kırmızıgül'den filmiyle ilgili eleştirilere yanıt
 
 
Oysa ben bu topraklarda doğmuş olmaktan gurur duyan, sahip olduklarım için her zaman Allah'a şükreden insanım. Boşuna uğraşmasınlar hiç kimse benden ırkçı ve kötü bir adam çıkartamaz. Şunu unutmayın ben ölünceye kadar hep insanların birlik ve beraberliğinden yana, barışından yana olacağım. Bu ülkenin uygar, çağdaş, refah dolu özgür bir ülke olması için kendimce elimden gelenin en iyisini yapacağım.


 


Vezir Parmağına gelecek olursak, sadece şunu bilmenizi istiyorum. 15 Temmuz felaketinden sonra kimseler bir yere yatırım yapmazken, ben ülkemizin en zor zamanlarında hayat devam etsin, insanlar korkup evlerine kapanması, bir parçada olsa yüzlerinizi güldürebileyim diye Vezir Parmağı filmini yaptım. Bu filmi yaparken tek isteğim, Tosun Paşa – Şekerpare - Yedi kocalı Hürmüz kıvamında bir film yapmak, Ertem Eğilmez gibi büyük hocaların izinden gitmekti. Ortaya çıkan Vezir Parmağı filmimizi her izlediğimde, iyi ki de böyle düşünmüşüm diyorum. Bu filmi izlediğinizde, o filmlerin kıvamında bir gülümseme hissederseniz ne mutlu bana...
 
 
 


Şimdi diyecekler ki filmi izlensin diye açıklama yapıyor. Bu açıklamayı niye yapıyorum biliyor musunuz? Hak etmediği halde filmimize +15 yaş sınırı koyuldu. Filmimizin reklamı için asılan afişlerimiz yasaklanıp kaldırıldı ve bazı belediyeler tarafından maalesef çağ dışı olan sansür ve gösterim yasağı getirildi. Ve her türlü iftira ve karalama kampanyaları yapıldı. Ve bana vatan haini denildi. Bana bunu diyenler alçaktır. Bana bu iftiraları atan ahlaksızlara, namussuzlara ve şerefsizlere inat bundan sonrada yapacağım filmlerle, projelerle bu ülkeye katkı sunmaya devam edeceğim.
 
 


Bizler dünyanın en güzel ülkesine sahibiz. Bu ülkenin her bölgesinde dostlarım var, sevenlerim var, izim var. Bana bu haksızlığı yapanlar kalbimde kapanması zor yaralar açtılar. Hele hele içinizde bu yalanlara inananların olması inanın kalbimi çok yaraladı. Bana bu kötülüğü yapanların tamamını, ilahi adalete inanan biri olarak, Allah'a havale ediyorum.

Hepinizi çok seviyorum, sevgiyle kalın. CNN Türk


Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SanatHaberleri

Emirdağ'lı sanatçıya birincilik ödülü
Türk kahvesi müzelik oluyor
Şafak Sezer'i tanıyalım
Tayfun Talipoğlu yaşama veda etti
Türk filmleri Polonya'da!
Baro TSM etkinliği yaptı
Muharrem Aygün'ün Cd sinin galası yapıldı
Resim bölümü öğrencileri vitray çalışması yaptı

Diğer Haberler

CHP adayı Kasap"Köylere tüzel kişilikleri tekrar verilecek"
Metrobüsler Hizmete Başladı
Özburun'da Balık Keyfi
Senin de dikili bir ağacın olsun!
Alperenler Tacettin Dergahına gidiyor
740 gram Troid bezi alındı sağlığına kavuştu
Mısırlı İş Adamları Başkan Acar'la Görüştü
Yüntaş'ta "Ücretsiz Kontrol" Başladı
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

İsmail Ögeday

İsmail_Ögeday Referandumun ardından

17.04.2017 20:20:06

Merhaba değerli okurlar Ülkemiz 16 Nisan tarihinden tab..

Ceyda Demir

Ceyda_Demir Her Bel Ağrısı Fıtık Değildir

17.04.2017 18:55:45

Eğer bacak ağrınız yoksa ve sadece bel ağrısı şikayetiniz va..

Nihat Hatipoğlu

Nihat_Hatipoğlu Hoş geldin üç aylar

07.04.2017 17:52:05

Geçtiğimiz perşembe akşamı üç ayların ilk..

Mehmet Selami Aydoğan

Mehmet_Selami_Aydoğan Derin duygu

25.03.2017 20:27:06

Her gün ki gibi yine bir sabah namaza kalkarken, derin ..

Lokman Özkul

Lokman_Özkul Sözde Karar da Milletin

03.02.2017 19:12:04

Demokrasilerde son sözü millet söyler. Azi..


Başkan Çağrı muhtarlarla arsa fiyatlarını görüştüÇay Belediye Meclis Toplantı Salonunda Başkan Hüseyin Ça..
En Çok Okunanlar
Dinar Belediyesi tarafından organize edilerek düzenlenen Es Sadık (SAV.. 27 Mart'ta İbrahim Sadri Afyon'da Afyonkarahisar Belediyesi yeni bir kültürel etkinliğe daha imza a.. Beyaz eşya yüklü tır kaza yaptı Sandıklı’da meydana gelen tır kazası hasara neden oldu.   &nbs..

Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(Afyon)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:1205:5913:0616:5319:5521:28

Günün Sözü


Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim?siz olur ?


(BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A))


Arşiv Getir

Facebook


Bumerang - Yazarkafe
Künye Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,72