Bugün - 26 Mart 2017 PazarKünyeReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Afyon   11°C
 
Fikr-i Asım Emirdağ'da evet için kolları sıvadıAfyonkarahisar Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği,bugün Af..
Tır motorsikletliyi biçti 1 ölüAfyonkarahisar -Kütahya karayolunda tragfik kazasında bir kişi yaşamın..
42 Yıllık özlem açılışla sona erdi

Ankara’daki Afyonkarahisarlılar’ın 42 yıllık özlemi görkemli açılışla sona erdi.

Kültür Haberi - 16 Şubat 2017 Perşembe

(14:09)

Ankara’daki Afyonkarahisarlılar’ın 42 yıllık özlemi görkemli açılışla sona erdi.

 


1975 yılından bu yana Ankara’da faaliyet gösteren Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği yeni hizmet binasına kavuştu.Derneğin kuruluşundan bu yana ilk mülk olma özelliğine sahip bina hemşehrilerimiz tarafından büyük beğeni gördü. Bir süredir tadilatta olan ve dernek merkezi olarak kullanılmak üzere açılışa hazır hale getirilen bina yapılan törenle Afyonkarahisarlılar’ın hizmetine açıldı.

 


Yoğun bir katılımın olduğu açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Eski Maliye Bakanı İsmet Atilla, AKP Afyon Milletvekili Ali Özkaya, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Parsak, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, Ziraat Bankası Genel Müdür Başdanışmanı Ali Kılıç, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ali Baştürk, HSYK Üyesi Muharrem Özkaya, iş adamı Şükrü Koçoğlu, Egem Platformu Başkanları, çok sayıda bürokrat, iş adamı ve Afyonlu vatandaş katıldı.

 


Program açılış kurdelesinin kesilmesinin akabinde dernek dernek genel başkanı Mehmet Ali Özerkan’ın açılış konuşmasıyla başladı.Özerkan yapmış olduğu açılış konuşmasında;


“Değerli hemşehrilerim. Bu gün kuruluşunun 42 inci yılını kutladığımız derneğimizde bugüne kadar sağlanamayan birlik, beraberlik ve dayanışmayı bugün gördüğümüzü ve bunu gerçekleştirebildiğimizi mutlulukla ifade etmek istiyorum.Sayın bakanımızın, milletvekillerimizin değerli belediye başkanlarımızın ve işadamlarımızın teveccühleriyle ve bizlere olan güven ve destekleriyle, yeni bir ivme yakaladığımıza, yeni bir güç birliği oluşturduğumuza ve geçmişteki hedeflerimize ulaşma noktasında daha bir azim ve şevkle çalışma fırsatı bulduğumuza inanıyorum.

 

 


Bu duygularımı sizlerle paylaşırken genel merkez olarak kullanacağımız ve açılışını gerçekleştirdiğimiz bu yerin alınışına katkı sağlayanların bir teşekkürü hakettiklerine inanıyorum. Bu vesile ile Başta ziraat bankası genel müdür başdanışmanı Ali Kılıç’a,Afyokarahisar belediye başkanımız Burhanettin Çoban’a, Yenimahalle belediye başkanımız Fethi Yaşar’a, hayırsever işadamlarımız Muzaffer Özer’e, İbrahim Alimoğlu’na, İhsan Gençler’e, İbrahim Ulusoy’a, Şükrü Koçoğlu’na, Mustafa Yılmaz Kızılbeyli'ye, Kazım ve Turgut Camcı'ya, Süleyman Dursun’a, Ahmet Bilginsoy'a, İlyas Gürçam’a, Ali Acar’a, Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi kurucularından Prof. Dr. Burhanettin Olcay'a, huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. Tüm hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

 


Yeni yerimizin yaşatılması ve ulaşmaya çalıştığımız hedeflerimizin hayata geçirilmesi, büyük ölçüde sizin destek ve katkılarınızla mümkün olacaktır diye düşünüyorum. Derneğimizin kadın kollarının ve gençlik kollarının faaliyetlerinin yanında, bizim talebimiz manevi anlamda bize ve yerimize sahip çıkarak TBMM’nin dışındaki randevularınızı burada kendi yerimizde gerçekleştirmenizdir. Vekillerimizin seçmenleriyle belediye başkanlarımızın vekillerimizle, bürokratlarımızla, randevularını burada kendi yerimizde gerçekleştirmelerinin, bizim gücümüze güç katacağının bilinmesini istiyorum.” Dedi.

 


Özerkan’ın ardından dernek kurucu başkanı İrfan Ünver Nasrattınoğlu konuşma yaptı. Nasrattınoğlu konuşmasında; ”Çanta dernekçiliği olarak başladığımız bu yolda derneğin mülk sahibi olarak bu günlere gelmesi beni oldukça mutlu etti. Bu yerin alınmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Umudum bu yerin daha da büyütülmesi, bu binanın yanında başka binaların da alınabilmesidir.Bunun için hep birlikte var gücümüzle çalışmalıyız.” Şeklinde ifadelere yer verdi.
Nasrattınoğlu’nun ardından kürsüye derneğin bir önceki genel başkanı ve MHP Afyon Milletvekili Mehmet Parsak geldi. Parsak yaptığı konuşmada ; “Açılışını yaptığımız bu bina 1975 yılından bu yana derneğimizin ilk mülküdür. O yönüyle son derece kıymetlidir. Ancak burası bize yetmez. İnşallah el birliği ile daha iyisi ve daha büyüğü için bu yeri daha güzel noktalara taşıyabiliriz.Altı yıl genel başkanlığını yaptığım süreçte biz buralara kadar getirebildik. Bu eserin buralara gelmesinde bütün dernek yöneticilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olsun, Cenab-ı Allah daha iyilerini nasip etsin.” Şeklinde konuştu.
Parsak’ın konuşmasın ardından ise kürsüye Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu geldi. Eroğlu derneğin kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Evet belki küçük olabilir ama burada yapılacak olan hizmetler çok büyük.Bizim Afyonluların yüreği geniştir dolayısıyla inşallah burada güzel hizmetler yapılacaktır. Allah nasip ederse burayı bir fikir üretim merkezi gibi düşünelim. Daha ziyade burayı Afyonkarahisar’a, Ege Bölgesi’ne neler yapılabilir, o bölgeyi daha da büyütmek için yapılacak neler var? Afyonkarahisar başta olmak üzere Ege Bölgesinin fikir üretim merkezi, o şekilde düşünürsek çok büyük işler başarırız diye düşünüyorum. EGEM Platformu’nun bu seneki çalışmalarının başkanlığını Afyonkarahisar yürütecek, burada gerçekten örnek bir çalışma sergilememiz lazım.Ben de müsteşarıma talimat verdim, bizim bakanlıktaki bütün birimlerde 10. Ege Günleri Türkiye tanıtım ve etkinliklerinde hazır olacak başta DSİ vesaire yapılan çalışmalar, ben buranın bereketli olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu açılışın birlik, beraberlik, kardeşliğimizin daha da artmasına, daha da pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların tamamlanmasının ardından davetlilere Afyon’dan özel olarak getirilen bükme ikram edildi.


Özerkan ve yönetim kurulu üyeleri, programın ardından konuklarıyla yakından ilgilenerek sohbet etti.Diğer Fotoğraflar


Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


KültürHaberleri

Bayat ekmek mutfağımda yemek yarışması yapıldı
Taşpınar dergisi okuyucusuyla buluştu
Orada 69 köy var uzakta
Emirdağ kültürü yaşatılıyor
Türker Göksel'in yeni kitabı çıktı
AFDOS Çiğiltepe'de
Halk oyunları ekibi yarışmada iddialı
Vali Balkanlıoğlu TGRT'de Afyon'u anlattı

Diğer Haberler

Yunan ve İtalyan Heyet Frig Vadisini Gezdi
Travma ve Resüsitasyon kursları başladı
Sağlık Personeline Temel Eğitim Modül Kursu
Sandıklı'ya gençlik merkezi yapılıyor
Yıldız ve küçük basketbol takımları şampiyon
Seyit onbaşı o mermiyi yalnız başına kaldırmıştı
“Sinanpaşa O’nu (SAV) Okuyor” Projesi Kitap Dağıtımı Yapıldı.
Vali yıldırım başkanlığında halk toplandı
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Mehmet Selami Aydoğan

Mehmet_Selami_Aydoğan Derin duygu

25.03.2017 20:27:06

Her gün ki gibi yine bir sabah namaza kalkarken, derin ..

Ceyda Demir

Ceyda_Demir Omurga sağlığımızı nasıl koruruz ?

20.03.2017 11:46:52

Geçen haftaki yazımızda omurga problemlerinden olan s..

İsmail Ögeday

İsmail_Ögeday Düşmanlarımız çoğalmaya başladı

13.03.2017 16:47:29

Merhaba değerli takipçilerimiz. Türkiye Tür..

Nihat Hatipoğlu

Nihat_Hatipoğlu Türkler ve hadis Türklere dokunmayın

12.03.2017 18:07:48

Türk milletinin İslam'a girdikten sonra yüzyıllar ..

Lokman Özkul

Lokman_Özkul Sözde Karar da Milletin

03.02.2017 19:12:04

Demokrasilerde son sözü millet söyler. Azi..
Vatandaş esnaftan şikayetçi olduAfyonkarahisar Basın Caddesinde, esnaf ile vatandaş arasında kavga ç..
En Çok Okunanlar
Dinar Belediyesi tarafından organize edilerek düzenlenen Es Sadık (SAV.. 27 Mart'ta İbrahim Sadri Afyon'da Afyonkarahisar Belediyesi yeni bir kültürel etkinliğe daha imza a.. Beyaz eşya yüklü tır kaza yaptı Sandıklı’da meydana gelen tır kazası hasara neden oldu.   &nbs..

Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(Afyon)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:0606:4413:1416:4419:2620:51

Günün Sözü


İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


Künye Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,78