Bugün - 25 Nisan 2017 SalıKünyeReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Afyon   11°C
 
Emniyet düğmeye bastı 29 kişi tutuklandı 12 si aranıyorAfyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mü..
Yüksel Varlı İlkolu Peygamber Efendimizi unutmadıAfyonkarahisar Yüksel Varlı İlköğretim Okulu Bugün Peygamber..
Konsey toplandı Birliktir güven tazeledi

Kent Konseyi Genel Kurulunda konuşan Başkan Çoban; "bu şehrin yöneticisi olarak, doğru ve güzel yapılan işlerde Kent Konseyi Üyelerinden daima destek beklediklerini ancak yapılamayan, yanlış yapılan noktalarda ise demokratik kurallar çerçevesinde tavsiye ve eleştiriye açık olduklarını kaydetti.

Afyon Haberi - 17 Şubat 2017 Cuma

(19:32)

Kent Konseyi Genel Kurulunda konuşan Başkan Çoban; "bu şehrin yöneticisi olarak, doğru ve güzel yapılan işlerde Kent Konseyi Üyelerinden daima destek beklediklerini ancak yapılamayan, yanlış yapılan noktalarda ise demokratik kurallar çerçevesinde tavsiye ve eleştiriye açık olduklarını kaydetti.


KENT KONSEYİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

BİRLİKTİR GÜVEN TAZELEDİ


Afyonkarahisar Kent Konseyi Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurulda üyelerin güvenoyunu alan Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, yeniden başkanlığa seçildi. Belediye Meclis Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulun Divan Başkanlığını Mahmut Emin Birliktir, Divan Başkan Yardımcılıklarını Ayfer Örten ve Mustafa Güllü yaptı.


Genel kurulun açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir yaptı. Kent Konseyi olarak göreve geldikleri günden bu tarafa Yürütme Kurulu, çalışma grupları ve meclislerle Afyonkarahisar’a, neler katabileceklerinin mücadelesini verdiklerini ifade etti.


“SİYASET ÜSTÜ ÇALIŞIYOR, HERKESİ KUCAKLIYORUZ”


 Kent Konseyi ailesi olarak herkesi kucakladıklarını kaydeden Birliktir;” siyaset üstü o, bu, şu değil hep birlikte anlayışı ile tüm hemşehrilerimizi kucakladık ve kucaklamaya da devam edeceğiz. Oluşturmak istediğimiz yapı şeffaf, hesap soran ve sorabilen bir yapıdır. Afyonkarahisar Kent konseyi, herkesin katılıp çalışmalar yapabileceği bir ortam oluşturmak için her kesime ulaşmayı kendine vazife edinmiştir.Sivil toplum kuruluşları ile Kent Konseyi’nin bir araya gelmesi, kaynaşması ve işbirliği ortamının sağlanarak Afyonkarahisar için ortak bir kent kültürü ve kentlilik bilinci oluşturmak en büyük gayemizdir. Kent kültürü ve kentlilik bilinci oluşturma konusunda en önemli sorumluluk halkın temsilcileri olarak siz sivil toplum kuruluşlarına, değerli basınımıza ve Kent Konseyine düşmektedir.


“SORUNLARI YERİNDE GÖRÜYORUZ”


Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olarak tarihiyle, kültürüyle sanayisiyle, ticaretiyle, coğrafi yerleşimi itibariyle baktığımız zaman mutlaka kentimizde sivil toplum kuruluşlarının, devlet kuruluşları kadar aktif olması ve kente bir şeyler katması noktasında mutlaka etkin olması elbette gerekir.Kent Konseyi bunun çok önemli bir enstrümanıdır,aracıdır diye düşünüyorum.Sorunları yerinde tespit etmek çözüm odaklı çalışmak üzere her meclis ve çalışma grubu ayrı ayrı faaliyetlerini yürütmektedir. Bizlere her anlamda desteklerini esirgemeyen yöneticilerimiz sayesinde Kent Konseyimiz Türkiye  genelinde haklı bir üne kavuşmuştur.


Bu ayrıntıya değinmeden geçemeyeceğim. Bizlere sonuna kadar destek olan Valilik,Belediye,Üniversite ve tüm dernek, vakıf, odalarımıza, muhtarlarımıza teşekkür ederim.Hizmet süremiz boyunca demokratik, insani değerlere ve kent dokusuna önem veren, sorunların çözümünde karşılıklı işbirliği ve istişareyi ilke edinen,ilerici ve modern yöntemlerin çalışmalarına ışık tuttuğu bir kent konseyi olmaya devam edeceğiz.


“BAŞKANIMIZ ÇALIŞMALARIMIZA BÜYÜK DESTEK OLUYOR”


Kentimizin kalkınması için fikir ve projelerimizle yola çıkmış bir Kent Konseyi’yiz. Bir şehri şehir yapan ölçüt, içinde yaşayan toplumun birbiriyle diyalogu ve ortak kent kültürünün oluşturulmasıyla ölçülebilir.Kültürleri birbirinden ayrıştırmak yerine, bir potada kaynaştırmak,birlik ve beraberliğimizle ortaya çıkacak güzellikleri paylaşmak asli görevimizdir.


Görev ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bunun için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. En büyük destekçimiz  değerli genel kurul üyelerimiz,siz kıymetli sivil toplum kuruluşlarımız, basın mensuplarımızın katkıları ve saygı değer halkımızdır. Bu süreçte desteklerini bizlerden asla esirgemeyen kıymetli Belediye Başkanımız ve değerli Belediye Meclis Üyelerimize sonsuz teşekkür ederiz” dedi.


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise bu şehrin yöneticisi olarak, doğru ve güzel yapılan işlerde Kent Konseyi Üyelerinden daima destek beklediklerini ancak yapılamayan, yanlış yapılan noktalarda ise demokratik kurallar çerçevesinde tavsiye ve eleştiriye açık olduklarını kaydetti.


“NE YAPARLARSA YAPSINLAR ÜLKEMİZ 2023 HEDEFİNE ULAŞACAK”


Ülkemizin son 1-2 yıldır terör belası ve 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi olaylara sahne olduğunu hatırlatan Başkan Burhanettin Çoban, “Ülkemiz malum özellikle son 1-2 yıldır, terör belası, 15 Temmuz darbe girişimi gibi benzeri olaylarla çok yoğun bir gündem yaşıyor.Bu kadar teröre muhatap olmuş, yetmemiş bir de hain bir darbe girişimine muhatap olmuş bir ülkenin ayakta kalması normalde düşünülemez. Bu ülkenin her bakımdan geriye gitmesi, ekonomisinin çökmesi, işsizliğin artması, insanlarda geleceğe dair hiçbir umudun kalmaması ve kamu idarelerinin hiçbirinin normal şartlarda görev yapamaması gerekirdi.  Ama hamdolsun ülkemizde son 15 yıldır atılan adımlar sağlam temelle, ülkemiz bu tür üzücü hadiseler karşısında daima başı dik ve geleceğe hedefle bakıyor. Bu bakımdan dış güçler ne kadar ülkemizde oyun oynamaya kalkarsa kalksın bu ülkenin insanı ülkesine olan bağlılığını ve sevgisini en güzel şekilde gösteriyor ve düşmanların oyunlarını bozuyor. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’miz inşallah 2023 hedefine doğru ulaşacaktır” dedi.


“KENT KONSEYİMİZİN ÇALIŞMALARI GEÇMİŞLE KIYASLANAMAYACAK KADAR BAŞARILI”


Afyonkarahisar Belediyesi’nin de hedeflerinden asla şaşmadığını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “Belediyeler de bu konularda asla geri kalmıyor. 2009 yılında eksi belediye binamızdaydık. Bu bina bitmiş teslim edilmiş, birimlerimizin de buraya geçmesi gerekiyor, alınacak masa sandalye toplam 135 bin TL ve belediyemiz bu parayı bulamadığı için bu binaya komple geçemiyorduk. Şuan bulunduğumuz  toplantı salonunun tefrişatına iki yıl önce 200 bin lira harcadık.Yani 5 yılda toplam binasına 135 bin TL bulamayan belediyeden bu duruma geldik.  Yine Kent Konseyinin hazırladığı dergiye baktım. Orada hem belediyemizin çalışmalarından hem de Kent Konseyine bağlı meclislerin çalışmalarından bahsedilmiş. Kent Konseyi geçmişte de vardı. Ama Allah'a hamdolsun geriye dönüp 8 yıla baktığımız zaman hem Belediyemizin hem de Kent Konseyimizin çalışmaları geçmişle asla kıyaslanamayacak hale geldi.Bunda tabi belediye idareden benim ve yönetici arkadaşlarımın başarısının yanı sıra en önemlisi ülkemizi idare eden büyüklerimizin, eğitimde, ekonomide, ulaştırmada, sosyal politikalarda ülkemizi birkaç basamak değil onlarca basamak yükseltmesinin de çok büyük katkısı var.


“ÜLKEMİZİN NEREDEN NEREYE GELDİĞİ ORTADADIR”


 Afyonkarahisar Belediyesi’nin başarılı çalışmalarının altında ülkemizi idare eden yöneticiler olduğunu kaydeden Başkan Burhanettin Çoban; “Bazen bana gelip, '2009 yılında müteahhitlere para ödeyemeyen, esnafa para ödemeyen personeline para ödeyemeyen durumdan her işi peşin yapar duruma geldin' diye soruyorlar. Diyorum ki, ben de evet beceri var ama asıl beceri bizi yönetenlerde.


Neden diyorlar. Çünkü belediyelerin en büyük geliri İller Bankasından aldığı nüfusu göre olan paydır. Bugün Ispartalı MHP'li belediye ile Kütahyalı AK Partiliyi belediye veya Aydınlı CHP'li belediyeye ne para geliyorsa 2009'dan beri bize de aynısı geliyor. Geçmişte böyle miydi? İktidar partisi belediyelerine daha fazla para geliyordu, muhalefet partisi belediyelerine daha az geliyordu. 2003 yılı Ocak ayında belediyemize İller Bankası'nın gönderdiği pay 500 bin lira 2017 yılı Ocak Ayında İller Bankası’nın belediyemize gönderdiği pay 9,5 milyon lira.Bu da ülkemizin gelir seviyesinin aylık 500 bin'den 9,5 milyon liraya gelmesini gösteriyor. Devlet o kadar büyükmüş ki o kadar güzel hizmetler yapmış ki buna bağlı olarak topladığı vergilerden belediyeler ve özel idarelere verdiği payı yaklaşık 22 katına çıkartmış. Bu rakam bile ülkemizin son 10-15 yılda nereden nereye geldiğini gösteriyor.


“KENT KONSEYİ ÜYELERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”


Başkan Çoban konuşmasını şöyle tamamladı; “Bizler bu şehrin yöneticisi olarak, doğru ve güzel yaptığımız işlerde sizlerden daima destek bekliyoruz ama yapmadığımız, yapamadığımız yanlış yaptığımız noktalarda da elbette sizlerden demokratik kurallar çerçevesinde tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyor. Bu tavsiye ve eleştireler bizi asla yolumuzdan yıldırmayacağı gibi çalışma azmimizi kamçılayacak varsa yanlışlarımızı bize görme fırsatını verecektir. Bu düşüncelerle tekrar Kent Konseyimizin genel kurulunu tebrik ediyor değerli başkan ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum” dedi.


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın konuşmasının ardından Genel Kurul, katılımcıların dilek ve temennileri ile devam etti.  Kent Konseyi çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilerek Afyonkarahisar’ın gelişimi noktasında neler yapılabileceği konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.


Yapılan Genel Kurul toplantısında Kent Konseyi Başkanlığına M. Emin Birliktir seçilirken üyeler şu isimlerden oluştu…. Hatice Dudu Özkal, Ayfer Örten, Emel Sarlık, Ferda Ertürk, Mustafa Güllü, Emin Çengelci, Abdullah Çelik, Süleyman Bircan, Talha Erdoğan, Muhammed Kadir Genç, Mesut Yurt, Süleyman AkagündüzBu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


AfyonHaberleri

Yangına helikopter ile müdahale
Öğretmenler Aydınlık Yarınlarımızın Kahramanlarıdır
Afyon'da bereket ormanı kuruldu
Afyon'da Cumhurbaşkanlığı seçim zaferi kutlandı
Gençler Huzur evini ziyaret etti
Milletvekili Karakelle Müftülüğü ziyaret etti
Kamu- Sen üyeleri bordrolarını yaktı
Balkanlıoğlu kaymakamlara veda etti

Diğer Haberler

Buldan: “AFAD toplumun vicdanı”
Hırsızlıkla suçlanıyor
MHP'nin basın toplantıları devam ediyor
SP'den Kazlıçeşme'de Dev Miting
Vali Güner Zafer Yürüyüşüne katıldı
Küçük Esnafa 50 Bin TL kredi verilecek
Jelinkova dikkat çekti
“Basın özgürlüğü gazetecilere değil, topluma lazımdır”
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

İsmail Ögeday

İsmail_Ögeday Referandumun ardından

17.04.2017 20:20:06

Merhaba değerli okurlar Ülkemiz 16 Nisan tarihinden tab..

Ceyda Demir

Ceyda_Demir Her Bel Ağrısı Fıtık Değildir

17.04.2017 18:55:45

Eğer bacak ağrınız yoksa ve sadece bel ağrısı şikayetiniz va..

Nihat Hatipoğlu

Nihat_Hatipoğlu Hoş geldin üç aylar

07.04.2017 17:52:05

Geçtiğimiz perşembe akşamı üç ayların ilk..

Mehmet Selami Aydoğan

Mehmet_Selami_Aydoğan Derin duygu

25.03.2017 20:27:06

Her gün ki gibi yine bir sabah namaza kalkarken, derin ..

Lokman Özkul

Lokman_Özkul Sözde Karar da Milletin

03.02.2017 19:12:04

Demokrasilerde son sözü millet söyler. Azi..


Başkan Çağrı muhtarlarla arsa fiyatlarını görüştüÇay Belediye Meclis Toplantı Salonunda Başkan Hüseyin Ça..
En Çok Okunanlar
Dinar Belediyesi tarafından organize edilerek düzenlenen Es Sadık (SAV.. 27 Mart'ta İbrahim Sadri Afyon'da Afyonkarahisar Belediyesi yeni bir kültürel etkinliğe daha imza a.. Beyaz eşya yüklü tır kaza yaptı Sandıklı’da meydana gelen tır kazası hasara neden oldu.   &nbs..

Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(Afyon)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:1205:5913:0616:5319:5521:28

Günün Sözü


Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Bumerang - Yazarkafe
Künye Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,72