Bugun...Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Mevlid Kandilini Dolu Dolu Kutladı

Tarih: 20-11-2018 21:48:11 + -


Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi önemli gün ve haftalar ile ilgili gençlerle birlikte farkındalık oluşturmaya devam ediyor.


Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Mevlid Kandilini Dolu Dolu Kutladı

Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandili Gençlik Merkezi tarafından dolu dolu bir şekilde kutlandı.

 

Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl  Mevlid-i Nebi teması da "Peygamberimiz ve Gençlik" olarak belirlenmiş olması nedeniyle  Afyonkarahisar Gençlik Merkezi için oldukça önem kazanmıştır. 

 

Bu kapsamda Mevlid Kandili nedeniyle Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri,  Gönüllü Liderleri ve Gönüllü Gençleri İkindi namazından sonra hem esnafa hem de Kurtuluş ve Özerler camisinde ibadetlerini yapan cami cemaatine gül suyu ve gül lokumu ikram ederek, kandillerini kutladılar. Gençlik Merkezine gün içinde gelen çocuk, genç ve ailelere gül suyu ve gül lokumu ikram edildi. 

 

Gençlik Merkezi Güzel Sanatlar Atölyesi Ebru ve Hat eğitmeni Ömer Faruk Barış öğrencileri ile Peygamber Efendimizi yaptıkları eserler ile sonsuz bir sevgi ile yad ettiler. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tasarım kulübü tarafından Gençlik Merkezindeki panolar düzenlendi.  Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimize sonsuz bir sevgi besleyen İşaret Dili Eğitmeni Nihal Usanmaz ve öğrencileri günün anlam ve önemi ile ilgili işaret dilinde çeviri yaparak özlemlerini dile getirdiler.

 

Merkezim Her Yerde projesi kapsamında Gençlik Liderleri, Gönüllü Liderler ve Gönüllü Gençler Abdürrahim Mısr-i ortaokulunu ziyaret ettiler. Okul öğrencilerine Gençlik ve Spor Bakanlığının projeleri ve Afyonkarahisar Gençlik Merkezi bünyesinde yapılan çalışmaları ile ilgili sunum yapılarak, Gençlik Merkezinin Güzel Sanatlar Kulübünde yer alan gençlerin hazırlamış olduğu hadis kartelleri kendilerine hediye edip kandilleri kutladı.

 

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV), dünyaya teşriflerini ifade eden Mevlid Kandili, Efendimizin bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştirileceğine gençler tarafından dikkat çekilerek Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde ve gönüllü gençlerin ulaşabildiği her yerde anlamlı faaliyetler yapılmıştır.

 

Benzer sosyal sorumluluk çalışmalarında yer almak isteyen duyarlı gençlerimiz Cumhuriyet Mahallesinde hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ile iletişim kurarak yapılan çalışmalara dahil olabilirler.  


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI