Bugun...Bakan Selçuk hayırseverler ile bir araya geldi

Tarih: 19-06-2019 21:33:45 + -


Afyonkarahisar programı kapsamında hayırsever iş insanlarıyla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitime yaptıkları destekler nedeniyle teşekkür etti.


Bakan Selçuk hayırseverler ile bir araya geldi

Hayırseverlerle bir araya gelinen programa Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekili Ali Özkaya, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda hayırsever iş insanı katıldı.

 

Hayırseverlerimizin Yatırımları Çalışma Azmimizi Arttırıyor

 

Teşekkür Belgelerinin takdimi sırasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; ”Afyonkarahisar’da eğitime sağlanan katkılar her geçen gün büyümektedir. Gerek bütçe imkânlarımızla Genel İdareden, gerek Özel İdare bütçe imkânlarımızla, gerekse de hayırseverlerimizin yatırımlarıyla eğitimin alt yapısı önemli bir oranda tamamlanmıştır. Bundan sonraki yatırımlar okullarımızın yenilenmesi, nüfus ihtiyacıyla paralel olarak ve yeni ihtiyaçlarla paralel olarak yeni okulların yapılması şeklindedir.

 

Bugüne kadar hayırsever vatandaşlarımız tarafından son 20 yılda 333 derslik, 2 tane uygulama camisi yapılmış, 2 arsa bağışlanmış, 3 tane yurt yine hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılmıştır. Şuanda da 79 derslik proje aşamasında ve inşaat aşamasında yine hayırseverlerimiz tarafından yapılmaktadır. Özellikle son yıllarda hayırseverlerimizin eğitime olan katkıları her geçen gün artarak devam etmektedir.

 

Hayırseverlerimizin yatırımları bizlere itici bir güç oluyor. Yoksa bizim genel idaremizin, özel idaremizin imkânlarıyla önemli bir oranda yatırımları yapıyoruz ama hayırseverlerimizin bizim yanımızda olması, hayırseverlerimizin eğitim yatırımcılarının, devletin yanında olması bizim çalışma azmimizi, heyecanımızı ve bu yöndeki gayretimizi artıyor. Bu artışa vesile olmanız dileğiyle, yeni yatırımlara vesile olmanız dileğiyle ben tekrar sizlere hoş geldiniz diyor, saygılarımız sunuyorum” dedi.

 

Afyonkarahisar’ın Hayırseverliğe Olan Yaklaşımı Oldukça Yüksek

 

Programda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Afyonkarahisar’ın fotoğrafı denilebilecek, bütün birikimi, insan sermayesi burada. Bu tablo burada bulunarak Afyonkarahisar’a nasıl bir değer verdiğinizi, Afyon’un gelişmesi için nasıl bir destek verdiğinizi gösteriyor. Afyonkarahisar’ın hayırseverlik bakışı, hayırseverliğe olan yaklaşımı oldukça yüksek. Türkiye artık bu hayırseverlik meselesini bir şekilde artık yükseltmek zorunda.

 

Hayırseverlik sadece maddi destek olmak değildir. Bir toplumun manen bütünleşmesi ve o toplumun milletleşme sürecinin hızlanmasında faydası olan bir husustur. Bu sebeple herkes hayırsever olamaz, herkesin parası olabilir ama herkes hayır yapamaz. Allah nasip etmez. Bu nasip meselesidir. Sizlerin bundan sonra yapacağı tüm hayırların bütün çocukların gözündeki ışıklığı, parlaklığı arttıracağının farkındayız.

 

Dünyayla yarışmak için eğitim şart. Eğitim olmadan ekonomi olmaz. Bizim yapmamız gereken eğitimi demokrasi ve ekonomiyle birleştirip hep birlikte ileriye gitmektir. Gösterdiğiniz gayretten ve yapacağınız katkılardan dolayı hepinizden Allah razı olsun. Biz elbette bu işlere mesai, para harcıyoruz. Ama el birliği ile yaptığımızda sahiplenme ve aidiyet duygumuz gelişir. Hep birlikte de Türkiye oluruz. Emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Bakan Ziya Selçuk hayırseverlere teşekkür belgelerini takdim etti. Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI