Bugun...Başkan Akgedik iddialara cevap verdi

Tarih: 03-09-2018 19:12:10 + -


Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Yayla bağı kasabasında geçtiğimiz gün yayınlanan, “Vatandaş hibe ediyor, başkan satıyor” başlıklı haberimize Başkan Niyazi Akgedik cevap verdi.


Başkan Akgedik iddialara cevap verdi

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Yayla bağı kasabasında geçtiğimiz gün yayınlanan, “Vatandaş hibe ediyor, başkan satıyor” başlıklı haberimize Başkan Niyazi Akgedik cevap verdi.

 

Konu ile ilgili olarak Başkan Akgedik şu ifadeleri kullandı.

 

“Kasabamız içerisinde bulunan mezar yerimiz artık tamamen dolmuştu, artık insanlarımız cenazelerini buraya gömmekte zorlanıyorlardı.

 

Bu nedenle kasabamız içerisinde bulunan mezarlığımızın etrafındaki arsaları toplamda 21 kişi Allah razı olsun mezar yeri olarak kullanılmak üzere belediyemize hibe ettiler. Burada benim de 2500 metrekare yerim var, bende belediyeye hibe ettim. Ardından bizler belediye meclisimizi, hızlı bir şekilde toplayıp burası ile ilgili gerekli kararımızı aldık.

 

Tabii bunu yapmadan önce vatandaşımızın ve kendi halkımızın rızasını alarak bu kararı aldık. Söz konusu ücretler, mezar yeri yapımı için alınan ücretler yani sizin anlayacağınız, biz burayı satmıyoruz tamamen vatandaşa hizmet etmek için kullanılan beton, demir, kalıp vs gibi malzemenin ücretini alıyoruz. Şu an burada 4 kişilik bir aile mezarı toplamda üç bin lira gibi bir maliyetle vatandaşımıza veriliyor.

 

Normal şartlarda, bir mezarın yapımı sadece bir kişiye ait mezarın mermeri, demiri, kalıbı, betonunun maliyeti sadece iki bin beş yüz lira iken biz dört kişilik aile mezarı için vatandaştan üç bin lira gibi bir rakam talebimiz olmuştur. Bunu yaparken de bizler hiçbir zaman kimseye zorla mezar yeri satmıyoruz. İsteyen vatandaşımız yine gelip bizim bu yaptırdığımız mezar yeri dışındaki yeni hibe edilen alana, cenazesini tamamen ücretsiz koyabilir.

 

Ama biz istedik ki mezarlığımızda bir düzen, imtizan ve plan içerisinde olsun o nedenle bu şekilde bir çalışma yaptık, halkımız da bundan son derece memnun. Burayı biz sayın inşaata, ihale usulü meclisten kararını çıkartarak, toplamda 300 mezar yeri ve mezarlığın tüm dış duvarları yenilenme kaydı ile, bir milyon liraya ihale ettik. Aynı zamanda biz hiçbir vatandaşımızı illaki bu mezara cenazeni getireceksin gibisinden bir yaptırım uygulamıyoruz, böyle bir şey söz konusu da değildir.

 

Vatandaşımızdan talep edilen ücrete gelince, bu da yine tekrar ediyorum almak isteyen vatandaşlarımız için geçerli bir ücrettir. Bunda da kesinlikle bir zorlama söz konusu değildir. Normal şartlarda hesap edildiğinde bizim dört kişilik bir aile için yaptığımız mezar masrafı kişi başı 750 liraya geliyor.  Ama kişi yok ben mezarımı kendim yapacağım diyen varsa biz ona da engel değiliz. Kendisi yaparsa en az harcayacağı para 2 bin lira seçim kendisinin şimdilik biz 300 mezar yeri yaptık bu mezarlar son sistem ilerde vatandaşlarımızdan talep gelirse, devamını da yapabiliriz.

 

 

Son olarak aldığımız rakamı da bu mezarlara talip olup ta maddi gücü el vermeyen kardeşlerimize ve herkese 12 taksit imkânı ile verebiliyoruz. Bizler tamamen şeffaf belediyecilik anlayışı içerisinde hareket ediyoruz. Kim olursa olsun kapımız herkese yirmi dört saat açıktır. İsteyen kim varsa gerek halkımız, gerekse dışarıdan biri fark etmez her zaman aynı şeffaflık içerisinde burası ile ilgili gerekli belge, bilgi ve dokümanı ortaya koymaya hazırız” Dedi. Afyon Time


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Afyon Time Özel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI