Bugun...Halkın iradesi hiçe sayılıyor

Tarih: 11-04-2019 15:11:30 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, İstanbul’da halkın iradesinin hiçe sayıldığını, her sandıktan Ekrem İmamoğlu’nun adının çıktığını söyledi.


Halkın iradesi hiçe sayılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar PTT Merkez Şubesi önünde yapılan açıklamada Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) çağrıda bulunuldu. Programa CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya ve CHP, İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile partiler katıldı.

 

İKTİDAR İŞİNE GELDİĞİ YERDE İTİRAZLARI KABUL ETMEDEN TAMAM DİYOR

 

İktidarın İstanbul’da yaptığı itirazlara ilişkin açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde halkın iradesi hiçe sayılıyor. İktidar işine geldiği yerde itirazları kabul etmeden tamam diyor. Ama işine gelmediği kaybettiği yerlerde de itiraz ediyor. Ben önceki gün CHP İl Başkanı olarak İstanbul’daydım. Oradaki manzara çok enteresan. Bütün sandıklar tekrar sayılıyor.

 

Geçersiz oylar yeniden sayılıyor. Yukarıdan aşağıya sayıyorsun, Ekrem İmamoğlu çıkıyor. Sağdan sola sayıyorsun, soldan sağa sayıyorsun Ekrem İmamoğlu çıkıyor. Arada 14 bin, 15 bin oy farkı var. Bazı yerlerde 1 oy yeter diyenler bugün suskunluğunu bırakıyor, 1 oy yetmez, 15 bin oy yetmez diyebiliyorlar. Halkın iradesi hiçe sayılıyor. Onun için biz İYİ Parti Başkanım ve yönetimi kurulumuzla beraber bu haksızlığa dur demek istiyoruz.” dedi.

 

KUMPASI YÜKSEK SEÇİM KURULU BOZMAK ZORUNDADIR

 

Yüksek Seçim Kurulu’na yayınladıkları deklarasyonu bildiren Ercan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak81 ilde eş zamanlı olarak YSK’ya bir deklarasyon yayınlıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu seçimde kaybedenlerin devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurdukları baskılara boyun eğmemek zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu demokrasi değil seçimsiz bir Türkiye isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu, hukukun üstünlüğü mü yoksa iktidar sahibi üstünlerin hukuku mu? Buna açık ve net bir şekilde cevap vermek zorundadır.

 

Yüksek Seçim Kurulu’nda hakimler mi var yoksa iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var? Bunu demokrasiden yana kararlarıyla göstermek zorundadır. Özetle iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası Yüksek Seçim Kurulu bozmak zorundadır. Şuan Yüksek Seçim Kurulu tarihsel sorumluluk altındadır. Biz adalet bekliyoruz. Bu durumu ülke kaldıramaz, onun için Yüksek Seçim Kurulu’nun tarihi sorumluluğu bilmesi ve yerine getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı. Başkan Ercan konuşmasının sonunda Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174’üncü yıl dönümünü ve Polis Haftasını kutladı.

 

 OYLARIN AFYON’DA DA SAYILMASINI İSTİYORUZ

 

Ercan’dan sonra açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Adalet, kişiye olmamalı. İstanbul’da sandıkları saydırıyoruz, Ankara’da sayılmasına müsaade ediyoruz. Afyonkarahisar’ı saymıyoruz. Bu adalet kişiye, adalet ile adalet gruplara göre olursa adalet olmaktan çıkar. Biz adaleti Afyonkarahisar’da da oylarımızın sayılarak hakların hakka verilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI