Bugun...İnkaya Ey iktidar ağlamaya değil çözüm bulmaya yetkilendirildiniz

Tarih: 21-01-2020 20:31:01 + -


İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.


İnkaya Ey iktidar ağlamaya değil çözüm bulmaya yetkilendirildiniz

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

 

Başkan İnkaya yapılan basın toplantısında şu ifadeleri dile getirdi;

 

 “ Herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım. Geçtiğimiz hafta da yedi günde yedi şehit verdik. Çaresizliğimize  üzülüyoruz. Bu kadar şehit sayısını sadece BEKA (Ülkenin geleceği, devamı, kalıcılığı)meselesine bağlayamayız.

 

Osmanlı İmparatorluğunun son dönemi gibi dünyanın çeşitli ülkelerine asker gönderiyoruz. Sizce neden ? Sadece güvenlik mi ? Çıkarlarımızda söz konusuymuş. Biz ülke sınırları dışından, güvenliğimiz ve haklarımızın korunması dışında hiçbir şey beklemiyoruz. Akan Türk ve Müslüman kanı dursun yeter. Yeter. Şehitlerimize Allahtan rahmet Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. İyi Parti olarak hemen iki yıldır, Afyonkarahisar da  Jeotermal ısınmanın çok önemli olduğundan bahsederiz. İktidar sahipleri de sadece dinlerler. 100 metrekare evde oturan 2324TL maaş alan bir asgari ücretli doğal gaza bu ay yaklaşık 450 TL  verdi. Maaşının beşte biri eder, 100 metrekare evde oturan bir asgari ücretli Jeotermale (Afjet) 200 tl verdi.

 

Afjet i(jeotermal ısınmayı) düşük gelirli ailelere sunmayan iktidar sahiplerini kınıyoruz. Şehir içi taşımada Belediye Meclisimizde de Millet İttifakı (İyi Parti-C.HP) üyelerince dile getirilen konuda  Belediye otobüslerinin kışlık lastiklerinin sipariş verildiği ve koltuk sigortalarıyla ilgili konuda yaklaşık yirmi gün geçmesine rağmen bir ses ,seda yok. Kış devam ediyor.Araçlar kullanılıyor .Ne lastikler takıldı.ne sigortalarının yapıldığıyla ilgili açıklama yapıldı. İlimizde geçtiğimiz hafta AKP Genel Başkan yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ‘nın da katıldığı bir toplantı yapılmış.

 

İktidar sahipleri İlimizle ilgili konularda konuşmuş ve rakamlar vermişler . İşlenmemiş ham madde satışının artmasından ihracatımız arttı diye sevinmişler. Biz sevinemedik . Çünkü ihracatımızı arttıran  tek ürün Mermer satışları olmuş. Onlara da  layık oldukları değer veriliyor mu bilmem? Bir memlekette üreticiye değer verilmedikçe o ülke kalkınamaz. Gıda ürünleri ihracatı düşmüş .İktidar sahipleri de vatandaşla ,üreticiyle birlikte ağlıyor. Ey iktidar, Siz ağlamaya değil çözüm bulmaya yetkilendirildiniz.

 

Sayın Genel Başkan yardımcısı Suriyelilere yapılan yardımın 40 Milyar Doları aştığından Suriyelilere bakmanın Müslümanlık gereği olduğundan bahsederken, Anadolu da açık çıplak ,fakir fıkara insanımızın haklarından bahsetmemiş.Sadece insanlık gereği yapılan özürlülerimize yapılan yardımı anlatmış. En sonunda da Değil İktidar Partisi Genel Başkan Yardımcısının, hiç kimsenin ama hiç kimsenin ağzına yakışmayacak sözler etmiştir.  “Muhalefette ciddiyet, vizyon ve kalite sorunu yaşanıyor. ’diyerek halkın yarısından fazlasına  hakaret etmiştir. Çünkü Halkın yarısından fazlası muhalefettir. Sayın Bakandan önce konuşan iktidar partisi üyeleri de Afyonkarahisarda yaptıkları kahramanlıklardan söz etmişler.

 

AKP Afyonkarahisar da destan yazdı demişler. Diyememişler ki

 

 Mahalli seçimlerde Millet İttifakının kazanmasını son bir haftadaki bakanların ziyaret çalışmalarıyla  durdurduk, diyememişler. Yarıyıl Tatili geçen Cuma günü başladı .Yavrularımız karnelerini aldılar. Öğrencilere bol bol teşekkür ,takdir gibi başarı belgelerinin dağıtıldığını gördük. Veliler çok mutlu ,öğrenciler çok mutlu. Milli Eğitim Müdürümüz çok mutlu ‘’Sap kabarır Sup kubarır ölçek getirir haberi.’’ Ancak LGS (LİSEYE GEÇİŞ SINAVLARINDA ) geçen yıl 60.olan bir ilde ne gibi çalışmalar yapılıyor bilmiyoruz.

 

Ayrıca Milli Eğitim Sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sanayide çıraklığa gönderilenler, İkincisi Ekonomik sebeplerle  çalışmak zorunda olup okula gidemeyen yavrular. Biz bu çocukların haklarını bu dünyada da veremeyiz.

 

Kalkınmış bir Türkiye görmek umuduyla tekrar  herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI