Bugun...İnkaya Özel okullar ticarethane başarı da il olarak neredeyiz ?

Tarih: 11-09-2019 20:36:32 + -


İYİ Parti Afyonkarahisar İl başkanlığı haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.


İnkaya Özel okullar ticarethane başarı da il olarak neredeyiz ?

İl Başkanı Mehmet İnkaya toplantıda şu konuları ele aldı;

 

"Herkese saygı ve sevgiyle selamlarım

PKK Terör örgütünce şehit edilen kahramanlarımız  Polis Özel Harekat Müdürümüz Tufan KANSUVA ve Çukurca da şehit düşen Yasin Sarı ya, Mardin Ömerli de şehit düşen Güvenlik korucusu Evren Başçı ya Cenabıhak’tan rahmet dilerimKerbelayı acı günü yadeder,Peygamerimizin torunu Hazreti Hüseyin ve Kerbela  şehitlerimize de Allahtan rahmet dilerim.

 

Millet İttifakı (İYİ PARTİ ve CUMHURİYET  HALK PARTİLİ ) üyelerin Afyonkarahisar Belediye Meclisine sunduğu önerge ve MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİLİ ve SAĞDUYULU diğer partililerin kararıyla Afyonkarahisar Belediyesi tabelasına T.C. Harfleri yeniden çakıldı .Olumlu oy kullanan arkadaşları kutlarız.Ne yazık ki kendi vatanımızda kendi devletimizin adının baş harflerini yazdırmak için aylardır uğraşıyorduk.

 

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı tüm velilere öğrencilere öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına kutlu olsun Bu yıl da ders zili çaldı, okullar açıldı Biz çocuklarımızı en kıymetli varlıklarımızı okullara bırakıp teslim ettik. Biliyoruz ki okullar yavrularımızı hayata hazırlayan yerler .Buralarda çocuklarımız eğitilecekler, oturmayı kalkmayı, söz dinlemeyi, hayata hazırlanmayı hayatta başarılı olmayı, iyiliği ,kötülüğü buralarda öğrenecekler.

 

1 2 3 ve 4. Sınıfta okuyan yavrularımızı  artık okullarda avutuyorlar .Çünkü eğitim sistemi öyle bir hale getirildi ki öğretmene şunu diyor! Ey öğretmen ! bu çocuğa sadece okuma yazmayı öğret, çocuğun ana ihtiyaçlarını ders saatleri suresinde karşılamasına yardımcı ol, onları yönet, diğer şeylere karışma!İktidar  öğretmenim başına da veliyi denetçi olarak görevlendiriyor. Bu durumdaki öğretme de çocuğu  4 yıl boyunca sadece avutuyor ,İkinci 4 yıllık öğretim de çocuğun başarısına yetmiyor.

 

Daha sonra da ortaöğretime geçişte 60. sıralara geliyoruz. Evet liseye geçiş (LGS)  sınavlarından bahsediyorum!Bu sınavlarda ilimiz 81 il içerisinde 60 sıradadır Bu ne demektir? Afyonkarahisar’ımız da eğitim belirsiz durumda, diğer illerle kıyaslandığında yerimiz alt sıralar. Ama öğretimde yani eşit şartlarda öğretilen konularda bizim çocuklarımız  60 ilden sonra geliyor demektir. Bu hep birlikte yaptığımız gibi dövünülecek  bir konudur.Bu başarısızlıktan sorumlu olanların bizimle birlikte dövünme hakları yoktur.Çözümü İl Milli Eğitim Yöneticileri ve çalışanları arayacaktır.

 

 Aradan birincilerin çıkması istisnaların kaideyi bozmadığı anlamına gelir. İnşallah bu  eğitim ve öğretim yılında  bu durum ele alınır, değerlendirilir, çareleri araştırılır .Yoksa dünyadaki eğitim öğretimde geride olan Türkiye'nin ve  Türkiye’deki eğitim içerisinde 60.  olan bir il durumundan hiç kurtulamayacağız.Bu başarısızlık  devam edip gidecek, arada olan çocuklarımıza olacak. Yazık…Emekler boşa gidecek. Bildiğiniz gibi okulların açıldığı ilk hafta ilköğretim haftasıdır. ilköğretim aslında anayasa gereği  devlet okullarında parasızdır ama güncel iktidar (AKP) Hatta teşvik ederek velileri özel okullara yönlendirme çabasına girmiştir.

 

Aslında özel okullarda parayla diploma alındığı zannedilmektedir. Özel okullar çocukları çok başarılı değil, olan zekasını kabiliyetini kullanmasına yardımcı olan kurumlardır .Halbuki devlet okullarında eşit şartlarda fakir zengin bir arada eğitim görülüp çocuklar kıyafette bile eşit durumda öğretilip eğitilselerdi, değerlendirme daha doğru olurdu .Özel okullar ticarethane gözüyle görülürse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin geleceği pek de parlak olmaz

 

 

 9 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtulan İzmir’imizin kurtuluşunun 97. Yılını , hep birlikte kutladık. Sevr Antlaşması ile paylaşılan ülkemin 26 Ağustos sabahı Afyonkarahisar'da başlayan Büyük Taarruz ve Başkumandanlık  Meydan Savaşı sonucunda ,10 günde Dumlupınar’dan �İzmir’e yürüyerek gelen Türk askeri, düşmanı denize dökmüş, aldığı emri yerine getirmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Büyük Taarruz ‘un başlangıcında ‘’ Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri’ ’demiştir .Emir yerine getirilmiş Türk'ün kötü talihi bir kez daha yenilmiştir .

 

Bundan da; genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. O KARA GÜNLERDEN SONRA 1923 te Türkiye Cumhuriyeti Devleti  bir güneş gibi doğmuş  dost ülkelerin umudu  olmuştur. Bu şanlı Devletimiz Zor şartlarda kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Tam 35 yıldır PKK terör örgütüyle mücadele etmektedir. Bugünlerde Doğu Anadolu bölgemizde Diyarbakır ilimizde bazı anaların PKK terör örgütünce çocuklarının dağa kaldırıldığı söylenerek HDP binası önünde çocuklarını geri istemektedirler.Bu onların en doğal hakkıdır.  İyi Parti olarak bizler de bu analara destek veriyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde, Devleti'ne kurşun atan olarak yetiştirilmemeliTürkiye Cumhuriyeti Devleti kutsaldır, anadır. Anadolu'dur anaya karşı gelinmez, ana üzülmez, anaya asilik yapılmaz. Onun için biz de çocuklarının dağdan indirilip, kendine, ailesine, vatanına faydalı birer insan olmaları için anaları destekliyoruz. Allah Devletimizi Milletimizi korusun, yüceltsin " Dedi.                                                                                 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI