Bugun...


Batuhan Çulfa


Facebookta Paylaş

Para
Tarih: 05-01-2018 20:58:00 Güncelleme: 05-01-2018 20:59:00


Para denen sahte ekonominin gaddar oyuncağı tamamen yok olmadan asla barış gelmeyecek, salt adalet sağlanamayacaktır.

 

Fed ve amerikan doları dünyaya şekil veriyor bazı insanlar aç ve sokakta bazıları ise bir kağıt parçası sayesinde rahat ve ülkeleri sömürüyor. Gerçek bir madde almak için hile ile üretilmiş bir kağıt parçası verilmesi çok saçmadır. 1 yıl emek harcayarak patates üreten bir çiftçi emeğinin karşılığını çok düşük değerlerde kağıt parçaları ile alıyor. Yani zenginlerin hep zengin kalmak için uydurdukları para ekonomi denen sistemi o kadar karmaşık yapıyor ki kimse bunu anlamadan parayı kabullenir oldu.

 

Borsa, Döviz kurları, Banka faizleri bunlar şer güçlerinin silahları, hükümetler para ile polis,asker tutar ve para ile silah alır, sonra o parayı savunmak için insanların ölmelerine sebep olup hapse atar. Fakat parayı ilk basanlar ve onların destekçileri tamamen ücretsiz ve lüks bir hayat yaşarlar. İnsanlar ölür aç kalır hasta olur ama onlar umursamaz. Tek dertleri rahat ve lüks yaşamdır. Tüm dünya onlara hizmet eder çünkü para onların elindeki bir oyuncaktır. İnsanların hayatlarını ve sağlıklarını çalmanın daha gaddar ve acımasız bir yolu olamazdı ve ne yazıkki toplumlarda bu para denen saçmalığı kabullendi.

 

Bankalar size faizli para satarken aslında o para ellerinde yoktur. Hükümetler, fed Dünya Merkez Bankası o parayı basarken aslında ellerinde onun karşılığı asla yoktur, sözde kanunlarda ellerinde paraya karşılık paranın %10 değerinde altın rezervi bulundurmaları lazım iken çoğu zaman devlet tahvilleri ile hayali paralar üretirler. Ve insanları paralı köleler haline getirirler. İnsanlara da çok çalışmayı ve alın teri dökmenin kutsal olduğunu söylerler fakat paranın asıl sahipleri asla çalışmazlar sadece cahil insanları kandırırlar. Son 5 senedir para ve petrol için milyonlarca insan birbirini öldürdü Suriye, Irak ve şimdide İran. Matbaada basılan bir kağıt parçası ile 3-5 para babası rahat yaşasın diye insanlar birbirini öldürür...

 

 

İnsanlara filmler, radyolar ve internet ile sürekli çalışması ve para kazanması gerektiğini aşılarlar, halbuki günümüz teknolojisi ve dünya kaynakları tüm insanlığa eşit şekilde yetecek durumdadır. Bazı insanların aç ve rezil yaşaması gerekmemektedir. Kıtlık olmasına gerek yoktur, ama ne kadar kıtlık o kadar daha çok işçi gücü ve kar demektir. Hükümetler ve bankalar ile insanlara faiz ,vergi ve ceza ödetirler bunu yaparkende siyasi kuklalar ve başkanlar kullanılır. Gaddar ve acımasızca kendi çevresine ihanet eden ve sisteme kul olmuş batuhan çulfau insanlar, kendi halkını kendi insanlarını sisteme kurban ederler ve vicdanları hiç sızlamaz. İşin özü ekonomik sistemimiz tamamen safsata ve yalan üzerine kuruludur. Ya para denen katili yok etmeliyiz yada o bizi yok edecektir..

 

Dikkat edin Türkiye gibi dini değerlerine bağlı ve çok fakir ülkelerde toplum asla prostesto etmez asla ayaklanmaz çünkü din ile kandırılmıştır.. Enflasyon ve develiasyon denen sahte ekonomi tabirleri ile her sene aldığınız ürünlere yüzde yüz zam gelir ve suç hep dolara atılır. Her sene ürünler karaborsa'ya düşer ve 10 katı fiyata satılır. Devletler bayrak ve din objesini kullanarak insanları köleleştirir ve her geçen gün daha çok borçlandırır çünkü onları hep kendi köleleri yapmak isterler, yeri gelir paralı asker ,bir çiftçi, bir iş adamı olarak. Ama dikkat etmediğimiz nokta asla bu parasal ekonomide halk ve bireyler kazanamaz çünkü, onların oyununda onların hileleri varken onları yenmemiz algoritmik olarak imkansızdır. 

 

 

Borçlu ve açsanız yani paranız yoksa sizi silahlı bir asker veya yalan söyleyen bir politikacı yapabilirler çünkü yaşamak için paraya ihtiyacınız vardır. "Para olmasa kimse çalışmaz" yalanı ile insanları kandırırlar. Fakat başka bir ekonomi programı yapılarak herkese bir iş verilebilir herkes için eşitlik sağlanabilir. Ama bencil ve açgözlü bazı insanlar bunu asla kabullenmez, çünkü onlar bedava kağıt parçaları ile köleler tutup onlara emirler vermeyi çok benimsemişlerdir. Üretimi yapılan ürünler yurtdışına gidip paketlenip geri gelir ve dolar kuru denen saçma rakamlarla 1 TL'lik ürün 10 TL'ye çıkartılır buda yetmez her 6 ayda bir, dolar fırladı denilerek inanılmaz zamlar yapılır. 

 

Allah inancı olan insanlar savaşlar yerine keşke bu konulara kafa yorsalar o zaman barış, inanç ve sevgi gelir. Parasal düzende saf ve temiz bir ilahi inancın oluşması bile mümkün değildir, çünkü yaşamak için öldürmelisin yaşamak için ezmelisin. Günümüz yasaları ve devlet kurumları ile küçük esnaf olma imkanı bile kalmadı aşırı vergi ve cezalar, yüksek dükkan fiyatları, inanılmaz faturalar, bunların olmasının sebebi hep aynı. Paranın gerçek sahipleri bizleri sonsuza kadar köle olarak görmek istiyor batuhan çulfa Parasal sistemi analiz etmeniz için size bir örnek vereceğim. Elektirikli araba, petrol masrafı yok. Yani Amerika Dünya'yı sömüremez fakat elektirikli araba 40 yıldır var ve üretilebilecek teknoloji var.

 

 

Hatta şuan bile el altından satılıyor, fakat Türkiye de kimse satmıyor, medya duyurmuyor ve kimse kullanmıyor. Senelik milyarlarca dolar petrol parası harcıyoruz. Tesla isimli bir şirket şuan internet sitesinden satışa koymuş ama türkiyede satışı yasak, sebep kanunlar. Anladığımız üzere parasal ekonomide asla insanlara ucuz bir hizmet sunulmaz çünkü herkes borçlu ve köle olmak zorundadır. Sevgi ile kalın...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 • Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
  Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
 1. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 2. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 3. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 4. En çok tıklanan karikatürler
 5. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 6. Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 • Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
  Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 • Vekil Özkaya 17 Şubat Kongresine davet etti
  Vekil Özkaya 17 Şubat Kongresine davet etti
 • Şahin ve Ailesinin can güvenliği tehlikede
  resim yok
 1. ANLATMAYA GEREK YOK
 2. Sende Susma
 3. halit kara görüyorum
 4. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 5. Vekil Özkaya 17 Şubat Kongresine davet etti
 6. Şahin ve Ailesinin can güvenliği tehlikede
VİDEO GALERİ
YUKARI