Bugun...


İsmail Ögeday


Facebookta Paylaş

Dolar sevenler
Tarih: 14-08-2018 23:59:00 Güncelleme: 14-08-2018 23:59:00


Son zamanlarda hepinizin bildiği gibi, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara bir yenisi daha eklendi.

 

Bu oyun Dolar kurunun son 2 ay içerisinde bir hayli tavan yapması. Peki, ne oluyor da dolar bu kadar yükseliyor?  Sebep belli hani diyorlar ya papaz mapaz hikaye bunlar. Daha iki gün önce piyasalar kapalı olduğu halde, hafta sonu bile demeden merkez üssü İngiltere den yapılan, bir manipülasyon doları yedi liranın üzerine taşıdı.

 

Sanal banka hesapları ile dolar alımı yapanları, kısa süre içerisinde tespit edip, müdahale etmemize rağmen yükselmeye devam etti. Mantık belli tüm bunlar bilinçli bir şekilde yapılıyor. Amaç ülkemizin ekonomisine zarar vermek ama imansızlar bunu başaramayacaklar. Bu böyle biline.

 

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne haltı yerse yesinler bu onların istediği gibi olmayacak. Şimdi bu bir arz talep meselesi ülkede ne kadar çok dolar alımı olursa ,ne kadar çok dolara yatırım olursa dolar o kadar yükselir.Buda gösteriyor ki bizim ülkemiz içerisinde sadece dostlarımız yok çok sayıda bizim ülkemiz içerisinde beslenen vatan haini affedersiniz yediği kaba s….çanlar var. Ne olacak? Ülke batınca yada ekonomimiz alt üst olunca, elinize ne geçecek?

 

Kusura bakmayın ama o elinizde tuttuğunuz dolarları artık rulo yapıp münasip bir yerlerinize monte edersiniz. Bu sözüm dolar sevenlere gelsin. Ya arkadaş böyle bir mantık var mı ya? Ben Türkiye de yaşıyorum, Türkiye nin ekmeğini ve suyunu içiyorum, hem de diyorum ki bu ülke batsın, parası değer kaybetsin ulan hiç mi Allah tan korkunuz yok sizin bee? Sustum çok sustum ama sabrında bir sonu var ülke batınca, artık rahat rahat elinizdeki dolarları Türkiye de harcarsınız, kusura bakmayın ama babayı harcarsınız.

 

Hey! dolar düşkünleri, dolara yatırım yapan vatan hainleri! Size uğurlar olsun. Bizim bu saatten sonra yapacağımız bir tek şey var, lütfen zenginler, işadamları elinizdeki, avucunuzdaki dolar, döviz yada her ne varsa acilen bozdurun. Biz ne kadar onların parasını kabullenmeyip bozdurup kendi milli para birimimize yatırım yaparsak dolar o kadar dibe vurur. Hele hele hiç almasak ne olur?  İşte o zaman doları Ülkemizden def ettiğimiz gündür.

 

 

Aslına bakarsanız ABD Dünya ülkeleri arasında en batık ülkeler arasında yer alıyor. Peki neden batmıyor dersiniz? Çünkü paraları dünyanın her yerinde geçiyor. İstedikleri anda piyasaya karşılığı olmayan, yeni dolarları basıp sürebiliyorlar. Ama bizim paramıza gelince, kusura bakma senin paran benim memleketimde geçmiyor hesabı yapıyorlar. O zaman her şey karşılıklı bizlerde bu ülkenin evladı olarak, lütfen ama lütfen dolara yatırım yapmayalım. Kimse alıp satmazsa zaten talepte olmayacağı için, bu para bizim ülkemizde değerini mutlaka yitirecektir.

 

Bizim aynı zamanda Devlet olarak, bir an önce kendi para birimimizle dış ekonomik ilişkilerimizi sürdürmemiz elzem hale gelmiştir. Hele hele biz şu an hala tüketici bir toplumuz, artık çoğu şeyi acilen bizim kendimiz üretmemiz lazım. Başkanımız Erdoğan ın çağrısı ile çok sayıda kişi, kurum, iş adamı gereken önlemleri aldı. Yeterli mi? Değil elbette, nasıl ki ülke olarak 15 Temmuz un üstesinden hep birlikte geldiysek, Allah ın izni ile de bunun da üstesinden hep birlikte gelebiliriz. Sevgi ile kalın…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI