Bugun...


İsmail Ögeday


Facebookta Paylaş

Geçti Bor’un pazarı sür eşşeği Niğde’ye
Tarih: 07-01-2018 16:16:00 Güncelleme: 07-01-2018 16:25:00


Merhaba Değerli okurlar hatırlarsanız, İnternet Habercileri Derneği olarak, geçtiğimiz 2017 yılının Ramazan ayının ortalarında, TOKİ ile ilgili çalışmalara başlamıştık. 

 

O ay içerisinde Afyon Valiliğimizin bir iftar yemeği vardı. Konuyu iftar yemeğine katılan, sayın Ak Parti Afyon Milletvekilimiz  Ali Özkaya ile paylaşmıştık. Sayın vekilimiz gayet olumlu karşılamıştı. TOKİ ‘nin 200 kişilik listenin altındaki taleplere, olumlu bakmadığını ifade ederek, “200 kişilik liste getirirseniz söz veriyorum takibini ben yapacağım” Demişti. 

 

Bizlerde bunun üzerine bu işe koyulmuştuk. Başladık liste toplamaya, neden bunu yapmıştık ? Sağolsun Afyonkarahisar Gazetecileri Derneği uğraşmıştı bizden önce TOKİ için, sonuca ulaşılamayınca bizde dedik ki o zaman biz uğraşalım demiştik.  Gerekli duyurularımızı  yapmıştık, hatırlarsanız neredeyse Afyonkarahisar ‘da sağır sultan bile, bizim TOKİ için uğraş verdiğimizi duymuştu.

 

 Bazı kendini bilmez asalak sürüsü de, çok özür dilerim bize k....çı ile gülmüştü, o dönemlerde.  Kulağımıza geldi yapamazlar, bunların işi olmaz, vekil Özkaya bu işi yapamaz, bunlar kendini ne sanıyor, neler neler. Sayın vekilimiz isterse tabii, bunların hepsi kara kaplı defterimizde yazılı yeri ve zamanı gelince kendisine ulaştırılır.Değerli arkadaşlar biz inanmadığımız, hiç bir şeye adım atmayız. Neyse tüm bu olup bitenlere kulağımızı tıkadık, ya Allah Bismillah deyip kolları sıvadık. Neredeyse iki ay boyunca, liste tamamlamak için mücadele vermiştik.

 

 Ve sonunda  yoğun bir talep ile birlikte, tam 230 kişilik listemizi tamamladık. Hani biraz önce belirttiğim o hiç bir işe yaramayan, boş laf üretmekten öteye geçemeyen, asalak sürüsü ve havarisi bu arada bizi seyretmekle meşgul. Nasıl olsa yapamayacaklar gözüyle bize sırıtarak bakadursunlar. Ha bu arada da o bahsettiğim laf üreten ve dedi kodudan öteye geçemeyen asalaklar, arkadaşlar hayırlı olsun, bizim yapacağımız bir şey var mı ? Destek olalım bizde, hayırlı bir işe kalkıştınız, demeleri gerekirken, bırakın bunları demeyi listemize yazılma zahmetinde bile bulunmadılar. 

 

Çünkü adamların içi fesat, inanç yok, itikat yok, bırakın bunları böyleleri insanların yanına her zaman menfaat için yaklaşırlar, menfaati olmazsa, vallahi size Allah’ın selamını bile vermezler. Neyse biz listemiz ile birlikte yaklaşık 4 ay sonra,  Ankara’nın yolunu tutuk. Sayın Vekilimiz Ali Özkaya, bize TOKİ daire başkanlığından randevumuzu aldı. Bir kaç arkadaşımız ile birlikte Ankara’ya vardık, görüşmelerimiz son derece olumlu geçti.

 

 Yapılan ilk görüşme sonucunda, değerli TOKİ Daire Başkanımız M Ergün Turan bey ve sayın Vekilimiz Ali Özkaya sayesinde, 69 adet daire gazeteci kardeşlerimize tahsis edildi. Gönlümüz listemizin tamamının talebinin karşılanmasından yana idi, ama maalesef Afyonkarahisar’da hem arazi sıkıntısı,  hem de imar sıkıntısı olması nedeni ile, sadece 69 gazeteci kardeşimize, bu imkan ve kontenjan sağlandı. Ha bu arada o bize  tepeden bakan, menfaat düşkünü, kendini beğenmiş, asalak yığını var ya hani, tabii iş bitip konu ciddileşince, birilerini araya sokup, listeye girme hesabının peşine düştüler.  Ama geç kaldılar çünki verilen liste çoktan yerine ulaşmıştı. Hani olmuyor du? Hani yapamazdı sayın vekilimiz Ali Özkaya ? İşte sizin gibilere söylenecek tek  cümle, önce adam olun, insan olun, ha şunu da hiç bir zaman unutmayın. 

 


 Karşısındaki insanı küçük görüp tepeden bakanlar, her zaman kaybetmeye mahkumdur.  Velhasılı işin özü,  Allah’ın izni ile İnternet Habercileri Derneği olarak, bu işi de başarı ile sonuçlandırdık.  Eee ne demişler kimi yapar kimi bakar,  “Geçti Bor’un pazarı sür eşşeği  Niğde’ye” Diye atalarımız boşa söylememişler elbet. Sağlıcakla kalın...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 • Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
  Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 1. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 2. 2018 yılıen komik videolar
 3. ANLATMAYA GEREK YOK
 4. Sende Susma
 5. halit kara görüyorum
 6. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
VİDEO GALERİ
YUKARI