Bugun...


İsmail Ögeday


Facebookta Paylaş

Yok öğle yağma
Tarih: 12-05-2019 19:20:00 Güncelleme: 12-05-2019 19:20:00


Bu zamana kadar hiç kimsenin ne ekmeğinde gözümüz oldu ne de işinde.

 

Ama sürekli birilerinin gözü bizim üzerimizdeydi ve sürekli birilerinin eli ekmeğimizdeydi. Biz buna rağmen hep sabırlı davrandık ,hep iyi niyetli davrandık. Olsun dedik ama inanın buda bir yere kadar. Son zamanlarda internet medyasının önü alınamaz bir hale geldi.

 

Fotoğraf makinasını boynuna takan ,yada facebook hesabından haber yaparak kendisini gazeteci sanan çok sayıda kişi türemeye başladı. Bizler burada ofis kirası, muhasebe giderleri, geçici vergi ,kdv, muhtasar, vergi, elektrik, su gibi çok sayıda masrafla uğraşırken, sözüm ona kendilerini bizimle aynı kefeye koyan yada koymaya çalışan çok sayıda internet habercisi türedi.

 

Adam özel sektörde bir işte çalışıyor haber sitesi açmış oradan reklam geliri elde ediyor. Tabii fatura kesmiyor. Adam gazetede çalışıyor haber sitesi açmış reklam topluyor sitesine,Söz konusu bu kişilerin çoğunun ne vergi levhası var, ne, fatura kesiyor, açtığı haber sitesinin künyesi yok, nede işten anlıyor.  Bu zamana kadar bu tarz zihniyetle hareket edenlere dedik olsun ekmeğinin peşinde dedik ama sizi temin ederim, ben vergimi ödediğim halde, fatura kestiğim halde, yasal yollardan ekmeğimi kazanmaya alıştığım halde beni defalarca maliyeye şikayet ettiler.

 

Aldığım işi bozdular, arkadamdan kuyumu kazdılar, beş yıldır Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Başkanlığını yürütüyorum. Bu zaman zarfında hiç bir üyemizden bir kuruş para talebimiz olmamıştır . Buna rağmen AFİHAD’ın ismini hep ön planda tuttuk yaptığımız işler ortada hepsini tek tek sayacak değilim ama, bazı önemli olanlarını sayayım, arkadaşlarımızı kimlik sahibi ettik, gezilere götürdük, kamplara, götürdük, onları ev sahibi ettik, vs vs. Bakınız tüm bunları yaptık diye söylemiyorum ama inanın faydamız dokunan arkadaşlar bile arkamızdan kuyumuzu kazdı.

 

Biz tüm bunları yaparken, kimseden bir tırtırlı kuruş talebimiz olmadı. Eğer ben verdim diyen varsa onun alnını karışlarım varsa iddiası olan hodri meydan.  Artık kimse kusura bakmasın, ben kendi adıma konuşuyorum ben burada tüm bu zorluklarla uğraşıyorken “armut piş ağzıma düş” olayı bundan sonra yok.

 

Yani kısacası ben devlete kazandığım her kuruşun vergisini ödüyorsam. Herkes verecek bu hangi iş olursa olsun. Eğer bu böyle olmazsa kimin eli kimin cebinde hesabı. Toplum içerisinde bu tür sıkıntılar yüzünden hepimizi aynı kefeye oturtuyorlar. Benim günahım ne kardeşim? Ben yıllardır vergi ödüyorum, bir sürü basınla alakalı çalıştaylara katıldım, eğitimlere katıldım. Ben bu belgeleri süs olsun diyemi aldım?

 

Değil tabiki işimi daha iyi , daha bilinçli ve daha düzgün yapayım diye aldım ve bunun mücadelesini veriyorum. O zaman herkes ekmek yediği yere ,yada mecraya sahip çıkacak. Kusura bakmasın kimse bu sektörden ekmek yiyecekse, işini düzgün yapacak, vergiye tabi olacak, devlete vergisini verecek.

 

Sonuçta kanun var,nizam var, kural var. Yok eğer yapmıyorsa da her türlü sıkıntıyı, kanunlar karşısında devletten vergi kaçırmayı, başına gelebilecek cezai yaptırımları göze alacak o zaman. Ben ekmeğime bu zamana kadar, palta vuranlara eyvallah dedim ama, artık bundan sonra eyvallah yok . Herkes başına yağan karı eritecek.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI