Bugun...Asgari ücretli ne kadar daha fedakarlık yapacak

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Çorum İl Başkanlığı’nın 6’ıncı Olağan Kongresi'ne katıldı. İslam coğrafyasının son dönemlerde yaşadıkları sıkıntılara değinerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bölgemizde kan gövdeyi götürüyor.

facebook-paylas
Tarih: 04-12-2017 18:21

Asgari ücretli ne kadar daha fedakarlık yapacak

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Çorum İl Başkanlığı’nın 6’ıncı Olağan Kongresi'ne katıldı. İslam coğrafyasının son dönemlerde yaşadıkları sıkıntılara değinerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bölgemizde kan gövdeyi götürüyor.

 

Müslümanlar bir olmak yerine bu bölgeyi parçalamak isteyenlerin silahları ile birbirlerini öldürüyor. Yapılan hesaplara kurban gidiyorlar. Bunların yaşanmasında bizde ve bölgemizde yaşanan huzursuzlukların başlangıcı BOP’un içinde yer almamız oldu” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , programlarına hız kesmeden devam ediyor. Karamollaoğlu, programlarının ilk ayağı olan Çorum’da partililerle bir araya geldi. Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı’nın 6’ıncı Olağan Kongresi’ne katılan Karamollaoğlu’na programlarında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ile Sinan Ejderoğlu refakat etti.

 

BOP’UN PARÇASI OLMAMIZ HUZURSUZLUĞUN SEBEBİ OLDU

 

İslam coğrafyasının son dönemlerde yaşadıkları sıkıntılara değinerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bölgemizde kan gövdeyi götürüyor. Müslümanlar bir olmak yerine bu bölgeyi parçalamak isteyenlerin silahları ile birbirlerini öldürüyor. Yapılan hesaplara kurban gidiyorlar. Bunların yaşanmasında bizde ve bölgemizde yaşanan huzursuzlukların başlangıcı BOP’un içinde yer almamız oldu” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’Yİ MAHKÛM ETMEK İSTİYORLAR ABD ’de de Rıza Zarrab’ın tanık olduğu davaya yönelik Saadet Partisi’nin yaklaşımına değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Zerrab davası diye bir dava çıktı. Türkiye’yi mahkûm etmek istiyorlar. Biz bu davayı ‘Amerika Türkiye’ye karşı’ diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için ‘Biz bu davada Amerika’nın yanında yer almayız’ dedik. Biz bu davanın ABD’nin Türkiye’yi siyasi ve ekonomik açıdan kıskaca alınmak olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı bu davanın karşısındayız. Ancak ortada bir yolsuzluk, hata ve yanlışlar var ise bunların da üzerleri örtülmemelidir. Bu durumların üzerine gidilmelidir.”

 

BUNLARIN BİZİM TOPRAKLARIMIZDA GÖZÜ VAR

 

Karamollaoğlu, ABD’nin Türkiye’nin müttefiki olamayacağını yıllardır söylediklerine işaret ederek, “Bugünkü iktidar, bizim arkadaşlarımız, birlikte yıllarca mücadele ettik. O dönemde biz ‘Bu Amerika’dan, İsrail ’den bize stratejik müttefik olmaz. Bunların bizim topraklarımızda gözü var. Bunlar bizi parçalayıp bölmeye çalışıyorlar’ demedik.

 

mi? Dedik. Şimdi onlar ne diyorlar, ‘Yahu Amerika, biz sizinle stratejik müttefik değil miydik? Bizim düşmanlarımıza silah veriyorsunuz.’ Günaydın ama 15 sene sonra. Siz şimdi yeniden Milli Görüş ’e dönmek isterseniz, bu aslında mümkün. Ne yapacaksınız? Bugüne kadar yaptığınız hataları kabul edip, bu hataların peşinden gitmekten vazgeçeceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

BU ANLAYIŞ FAYDA GETİRMEZ

 

Karamollaoğlu, Türkiye’nin bir numaralı meselesinin kutuplaşma olduğunu ve bundan kurtulmanın yolunun herkesi kucaklamak olduğunu bildirdi. Ülkede halen kutuplaşmanın derinleştirilmesine karşı çıkan Karamollaoğlu, “Bir araya gelmek yerine birbirimizin neredeyse yüzüne bakmıyoruz. Birisinin hatasını gördüğümüz zaman onu hatasında döndürmek yerine kendimizi doğru göstermeye çalışıyoruz. Bu anlayıştan vazgeçilmelidir. Çünkü bu anlayış ülkeye de kişilere de fayda getirmez.

 

Bizim bir numaralı meselemiz, kutuplaşmayı ortadan kaldırmak. Bunun yolu, herkesi kucaklamak. Birisi gelip ‘sen şunu yanlış yapıyorsun’ derse, ben onu samimi bir yaklaşım olarak kabul edip, düşünmeliyim. Biz ‘kutuplaşmadan vazgeçelim’ dediğimiz zaman ‘farklı fikirler ortadan kalksın’ demiyoruz. Biz farklılığı zenginlik olarak kabul ediyoruz, kavga ederek değil, istişare ederek meseleleri çözmek istiyoruz” diye konuştu.

 

ASGARİ ÜCRETLİ DAHA NE KADAR FEDAKÂRLIK YAPACAK?

 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun, asgari ücret konusunda “Hem işçiden hem de işverenden fedakârlık bekliyoruz” açıklamasına atıfta bulunan Karamollaoğlu, “Asgari ücret ile kıt kanaat geçinen işçiden halen fedakârlık bekliyorlar. Asgari ücretli daha ne kadar fedakârlık yapacak?” şeklinde konuştu.

 

ADALETE GÜVEN KALMADI

 

OHAL dönemi yaşanan adaletsizliklere değinen Karamollaoğlu, “Böyle bir kalkışma sonrası OHAL ilan edilmesi tabiidir, normaldir. Acele tedbir alınması gerekiyordu. Birileri elindeki silahlarla sistemi değiştirmeye kalkıyor. Elbette karşısında duracaksınız. Ama OHAL’i siz olağan hale getirirseniz olmaz. Siz bu şartlar altında bile öyle müesseseler kuracaksınız ki insanlar haklarını arayabilecek. Ancak artık bunun için çok geç. Çünkü ülkemizde hukukçuların bile adalete güveni kalmadı” ifadelerini kullandı.

 

HERKES SAADET ÇATISI ALTINDA BİRLEŞEBİLİYOR

 

Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ise yaptığı konuşmada Saadet Partisi’nin birleştirici özelliğine vurgu yaptı. Doğan, “Hangi partiye oy verirse versin. Diğer partililer ile kucaklaşabildiği, oturabildiği tek çatı Saadet Partisi’dir” dedi.

 

OYUNLARI BOZACAĞIZ

 

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık ise konuşmasında kongrelerinin hayırlara vesile olması diledi. Cıdık, küresel güçlere ve oyunlarına karşı bir olmak için çalıştıklarını ifade etti. Saadet PartisiEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI