Bugun...Cumhurbaşkanı vefa yemeğine telefonla katıldı

AK Parti İl Başkanlığı, 2002 yılından bu güne kadar görev yapmış partilileri vefa yemeğinde bir araya getirdi. Vefa yemeğine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte eski ve yeni milletvekilleri ve partililer katıldı.

facebook-paylas
Tarih: 26-03-2018 18:29

Cumhurbaşkanı vefa yemeğine telefonla katıldı

2002 yılından bu güne kadar AK Parti içinde çeşitli kademelerde görev yapmış bütün partililer AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen vefa yemeğinde biraraya geldi.

 

“Cumhurbaşkanımız ihanet girişimlerinin önünde set gibi durdu”

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven vefa yemeğinde yaptığı konuşmada, “Partimiz 2002 yılında kuruldu. 2002 yılına kadar da Ümmete umut olanların mensubu olduğu partiler sürekli kapatıldı, siyasilere siyaset yasağı getirildi. Yok gazete haberi, yok şiir, yok irtica ya da adına ne derseniz deyin bir şekilde özellikle ümmete umut olan siyasi partileri kapattılar, adına da irtica dediler. 2002 yılında AK Parti kurulduğunda yine benzer olaylarla muhatap olduk.

 

Ancak o günden bu güne sizlerle birlikte, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan bu ihanet girişimlerinin önünde bir set misali durarak önlerini kesti ve AK Parti kurulduğu günden bu yana ülkeye her alanda birçok eser kazandırdı. ‘Siyasette vefa yoktur’ derler ama AK Parti siyaseti, ihanet edenlerin dışında vefalı bir siyaset çizgisi üzerine kuruludur. Bu yüzden 2002 yılından bugüne kadar partinin bütün kademelerinde görev yapan teşkilat mensupları ile birlik ve beraberlik sağladık. Böylesine mübarek bir günde de bu birlikteliği pekiştirmek için bir vefa yemeği düzenledik” dedi.

 

“Ülkemizin önü kesilmek isteniyor”

 

“16 yıldır iktidarda olan partimiz birçok konuda ciddi yatırımlar yaptı” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Eğitim, sağlık, ulaşım, konut gibi bu güne kadar görülmeyen devasa yatırımlar yaptı. Ülkemiz dünyada itibar gören bir ülke oldu. 2019 yılında yapılacak yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Türkiye'nin eski Türkiye olması, güçlenmemesi ve sözü geçen bir ülke olmaması için dış güçler ve içimizdeki maşaları tarafından önü kesilmek isteniyor. Bu noktada sandık başkanlarına ve mahalle başkanlarına çok büyük işler düşüyor. Kapı kapı dolaşarak partimizin hizmetlerini anlatmalıyız” ifadelerine yer verdi.  

 

“Seçmenlerimizin hepsinin elini sıkacağız”

 

Yurdunuseven, “İlimizde 717 bin kişi yaşıyor. 2002 yılından bu güne kadar ülkemizdeki değişikliklerin farkında olan sizler, bu 717 bin vatandaşımızdan 500 bine civarında seçmenimiz var. Bu seçmenlerimize bire bir ulaşmamız gerekir. İlk günkü heves, inanç ve amaçla, 2 milyarlık ümmeti Muhammed’e umut olmak için çalışmak ve bir yandan inancımızın gereğini yaparken bir yandan da ülkemize hizmet edeceğiz. Bu nedenle, kırgınlık ve dargınlık için bahaneler aramak yerine sevmek ve sevilmek için alternatifler üretelim. Yaratılanı Yartan’dan ötürü sevelim” diye konuştu.  

 

“Siyaset bir bayrak yarışıdır”

 

Siyasetin bir bayrak yarışı olduğunu söyleyen Yurdunuseven, “Bayrağı elinde tutan partilimiz ilkeli şerefli ve gayretli bir şekilde bayrağı taşımalı ve önemlisi erdemli bir şekilde devretmeli ve yarışa devam etmelidir. AK Parti’de bayrak devredilince devreden yerinde kalmıyor, yarışa devam ediyor. Partimizi 2002 yılında bu yana bugünlere taşıyan kurucularımıza, her kademede görev yapmış dava arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“Bizde ahde vefa var”

 

AK Parti milletvekili Hatice Dudu Özkal da “Bu aile kuruluşundan bu yana iktidarı yürüdüğü bu yolda her zaman oy oranını arttırarak yoluna devam ediyor. Her zaman çıtayı daha yükseğe taşıyoruz. Ancak çalışarak birlikte bu sonuçlara varabiliyoruz. Onun için güçlü bir aileyiz. Kurumlar bakidir, kişiler gelip geçicidir. Bizde ahde vefa var. Öncekiler ve sonrakiler hiç koltuk sevdasına düşmeden tüm samimiyetiyle bu ailenin bir ferdi olmaya devam etti. Böyle de olacak inşallah. Afyonkarahisar'da da her zaman bir öncekinden daha yüksek oy alarak devam ettiğimiz seçimlerde 2019'da da tarihinde görülmemiş bir yüksek oranla ve Genel başkanımıza destek vererek bu aile birlikte bu yolculuğa devam edecek” dedi.  

 

“Dünya siyasetinin en önemli hareketlerinden biri”

 

AK Parti milletvekili Ali Özkaya ise “Değerli İl Başkanımız söyledi. Bu bir vefa yemeğidir. Gerçekten vefa insanın ait olduğu yere, ait olduğu düşünceye, ait olduğu duyguya mensup olan kişilere karşı onun geçmişte yapmış olduğu iyiliklere, dostluklara, çalışmalara karşı bir minnet duymaktır. Gönlünü almak ve hatırını sormaktır. Onun iyiliklerine teşekkür etmektir. AK Parti Türk siyasi tarihinin hatta dünya siyasi tarihinin en önemli hareketlerinden birisi, çok büyük bir organizasyon. Kurulduktan hemen sonra iktidara geldi. 2002 yılında ve Allah'a hamd olsun ki 16 yıldır aralıksız iktidarda. Dünyada bu kadar çok seçimi bu yüksek oy oranı ile kazanmış ikinci bir parti yok. Yalnız AK Parti'ye mahsus. Bu, sizlere bizlere hepimize mahsustur. Hepinizden Allah razı olsun” diye konuştu.  

 

“Afyon'unmuzu tebrik ediyor, başarılar diliyorum”

 

Bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu aradı. Bakan Eroğlu ise o konuşmayı mikrofonla katılımcılara dinletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Değerli Afyonkarahisarlı kardeşlerim öncelikle geçmiş Regaibinizi kutluyorum. Rabbim daha nice kandillerle bize müşerref kılsın inşallah. Ömrümüzü Regaiplerle taçlandırsın diye dua ediyorum ve bu noktada özellikle önümüzdeki Mart yerel seçimleri ve ardından Kasım milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ana kademe kadın kolları, gençlik kolları olarak azimle kararlılıkla çok daha farklı bir çalışmayı ortaya koymamız lazım. Ben de bugün İstanbul'da 3 tane ilçe kongremizden geldim. Önce Bağcılar daha sonra Güngören şimdi de Beyoğlu'nu bitirdim. İnşallah Rabbim sonumuzu hayretsin. Yarın inşallah Samsun ve Ordu İl kongrelerini yapacağız. Daha sonra da Giresun-Trabzon il kongrelerini yapmak suretiyle süratle büyük kongrelerimize doğru ilerleyeceğiz. Afyon'unmuzu tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.  

 

“Bizim bildiklerimizi bilseniz bir dakika uyuyamazsınız”

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “İl Başkanımız İbrahim Bey böyle bir yemeği tertip ettiği için gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Daha önce planlamıştı fakat Regaip Kandili olduğu için bugüne erteledik. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben bu vesile ile geçmiş Regaip kandilinizi tebrik ediyorum. Cenabı Mevlam mübarek geceler hürmetine bütün milletimizin bahtını açık eylesin. Kazadan, beladan korusun. Bütün terör örgütlerinden korusun. Başta FETÖ terör örgütü olmak üzere PKK,  D-HKPC ve ne kadar terör örgütü varsa onları kahrı perişan eylesin. Onlara destek veren onlara silah veren bütün devletleri de Yarabbi mübarek gün hürmetine tarih sahnesinden siliver. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Afrin konusunda çok isabetli bir karar verdi. Değerli kardeşler Afrin’in halini gördünüz. Cumhurbaşkanımız gibi ileri görüşlü feraset sahibi bir lideri olmasaydı etrafımız kuşatılmıştı. Batının büyük bir planı var ama Allah'ın izniyle dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan bu planı bozdu. Bakın gördünüz mü ne tüneller açmışlar. Bizim bildiklerimizi bilseniz değerli kardeşlerimiz bir dakika uyumanız mümkün değil. Dolayısıyla az önce İl Başkanımız da söyledi gerek Ali bey, gerek Hatice Hanım ifade buyurdular. İslam’ın son kalesi Türkiye. Bütün dünyaya bakın. Bütün dünya çocuklarının adına Recep Tayyip Erdoğan koyuyor. ‘Biz Türkiye'ye dua ediyoruz’ diyorlar. Türkiye gönül coğrafyamızın son kalesi diyorlar. Bu kale yıkılırsa bütün Ümmeti Muhammed mahfolur. O yüzden hep birlikte çok çalışacağız ve mücadele edeceğiz” dedi.  

 

Yemek konuşmaların ardından sona erdi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI