Bugun...Dernek Başkanı Çetinkaya Muhtarların gününü kutladı

Sinanpaşa Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve Sinanpa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çetinkaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile Sinanpaşa’da ki tüm muhtarları bir araya getirdi.

facebook-paylas
Güncelleme: 20-10-2019 12:24:05 Tarih: 20-10-2019 12:16

Dernek Başkanı Çetinkaya Muhtarların gününü kutladı

Sinanpaşa Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve Sinanpa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çetinkaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile Sinanpaşa’da ki tüm muhtarları bir araya getirdi.

 

 Çok sayıda Muhtarın katıldığı programa, Sinanpaşa Kaymakamı kaymaka vekili aynı zamanda Sandıklı Kaymakamı olan, Eflatun Can Tortop, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Kırka Belediye Başkanı Bekir Uykan, Ahmetpaşa Belediye Başkanı Eyüp Yakan,Serban Belediye Başkanı Vedat Köse Kılıçaslan Belediye Başkanı Halil Çelebi,İl Genel Meclisi Üyeleri, ve çok sayıda davetli ve muhtar katıldı.

 

Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından,  kısa bir konuşma yapan Sinanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çetinkaya programa katılan tüm muhtarların, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı. Çetinkaya daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“ Sayın kaymakamım, Sayın Belediye Başkanlarım, çok değerli muhtar arkadaşlarım 19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtar müessesesinin,ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin, tarihsel bağlarını korumak amacıyla 19 Ekim gününün hükümetimiz tarafından, “Muhtarlar Günü “ olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetiizce, en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

 

Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadır. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerimizin Devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın , aylık ve haftalık periyotlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhtarlarımızla bir araya gelmesi, Bakanlarımızın muhtarlarla istişarelerde bulunması, Devletimizin muhtarlara verdiği önemin en güzel nişanesidir.

 

 Bu adımlarla Devletimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın, temsilcisi olan muhtarlarımız, halkımızla çok daha alakadar olmak, halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek, çözüme vesile olmak hususunda daha iyi imkanlara kavuşmuştur.

 

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce, gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü Kutluyor,sağlık ve mutluluklar diliyorum.” Dedi. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İlçeler Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI