Bugun...Ekmek elden su gölden

Afyonkarahisar Orman İşletme Şefliğinin İŞKUR üzerinden TYP kapsamında, Müdür Yardımcısı pozisyonunda bulunan, S.E’nin eşi Z.E 6 aylığına işe alınmış.

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2020 21:44

Ekmek elden su gölden

Afyonkarahisar Orman İşletme Şefliğinin İŞKUR üzerinden TYP kapsamında, Müdür Yardımcısı pozisyonunda bulunan, S.E’nin eşi Z.E 6 aylığına işe alınmış.

 

Yani 15.05.2018 ila 13.11.2018 tarihleri arasında evrak üzerinde, çalışmış görünüyor. Buraya kadar normal gözüken olayın esas rahatsızlık veren yanı ise, konuyu CİMER’e bir şikayet dilekçesiyle taşıyan M.Y ‘nin dilekçesi işin aslını ve esas rahatsızlığın ana nedenini ortaya çıkarıyor.

 

CİMER’ e yazılan şikayet dilekçesi ise, Afyonkarahisar İŞKUR müdürlüğü trafından cevaplanmış, fakat cevap fazla tatmin edici olmadığı için konuyla ilgili evraklar haber merkezimize ulaştırılmış durumda. Bizlerde konuyu tarafsız bir şekilde inceleyip, araştırıp, baktığımızda objektif bir habercilik anlayışı çerçevesinde, konuyu siz kamu oyu ile paylaşıyoruz. Tabii bunu yaparken de, karşı tarafın her zaman cevap hakkının, tarafımızca saklı olduğunu unutmadan işimizi yapıyoruz.

 

CİMER’e şikayet dilekçesi yazan M.Y’nin iddialarına göre, Orman İşletme Şefliğinde görevli olan, Müdür Yardıcısı S. E’nin eşi Z. E, TYP kapsamında 6 aylık süreliğine alındığı işe ne gitmiş ne de çalışmış. CİMER’e gönderdiği dilekçeyi de İŞKUR şöyle cevaplamış; “2000115234 sayılı Cimer başvurunuz alel acele 13.01.2020 Tarihinde Afyonkarahisar İŞKUR Müdürlüğü tarafından kısaca  "Z .E imza karşısında çalışmış devamsızlığı yoktur. Sorumluluk Afyonkarahisar Orman Işletme Müdürlüğüne aittir." Diye cevaplamış bu evrak bizde mevcut tamamını da istendiği takdirde gerekli yerler ile paylaşılabilir.

 

Tabii bu cevap CİMER’ e konuyla ilgili olan, dilekçe yazan M.Y’yi tatmin etmemiş. M.Y’nin iddiası ise, kuruma 6 aylığına alınan Z.E günlük imza yerine, maaş alacağı gün imzaların tamamını bir seferde atmış olması, yani her maaş döneminde işe gelmediği halde gelmiş gibi parasını almaya gelirken, toplu imzalar atmış.

 

Hatta Haziran ayında Afyonkarahisar’da bile olmadığı için o ayın imzalarını, Müdür yardımcısı olan, eşi S.E’nin başkalarına attırdığını idda ediyor. Bizlerde imza evraklarını incelediğimizde, hakikaten Haziran ayının imzaları diğer aylarla aynı değil, yani imzalar birbirini tutmuyor. Resmen başka birisi tarafından atıldığı belli. Yine M.Y’nin diğer bir iddiası Z.E’nin ve yakınlarının, Facebook paylaşımlarının ekran görüntüleri de elimizde, işte olması gereken tarihlerde Z.E tatilde görünüyor. Mesala bir kaçını tarihi ve saati ile paylaşabiliriz resim koymadan buyrun , 16 Temmuz 2018 . 18 temmuz 2018 sahilde gibi.

 

21 temmuz 2018 de eski arkadaslarla  İşin özeti TYP, yani toplum yararına işsiz vatandaşlarımıza yönelik devletimiz böyle bir sistem kurmuş biraz olsun istihdama katkı amaçlı ama, bu durumu birileri ihtiyacı olmadığı halde kendi açısından fırsata çevirip esas ihtiyacı olanı çalıştırmamış, kendi eşini işe almış oda hakkı olmayan SSK Primleriyle birlikte, aldığı maaşları çatır çatır yemiş görünüyor. Bizlerde bu konuyu sayın Valimize ve SGK il Müdürlüğüne  havale ediyoruz.

 

 Öyle umuyoruz ki, hakikaten ortada bir usülsüzlük ve yolsuzluk varsa gereken mutlaka yapılacaktır. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI