Bugun...Gerisi yetkililere kalmış

Bizler basın mensubu olarak, daha önceden de belirttiğimiz gibi, her kesime eşit mesafedeyiz dedik.

facebook-paylas
Güncelleme: 19-03-2020 23:48:30 Tarih: 19-03-2020 15:04

Gerisi yetkililere kalmış

Bizler basın mensubu olarak, daha önceden de belirttiğimiz gibi, her kesime eşit mesafedeyiz dedik.

 

Ve öyle de olmak zorundayız. Ama ortada bir haksızlık varsa, bunu kimseden çekinmeden, yazarız. Haklının ve doğrunun yanında yer alırız. Daha önceden Doğa koruma ve milli parklarda yaşanan çok sayıda sorunu ve sıkıntıyı dile getirdik.

 

Ve bu iddaları bizler kamu oyu ile paylaştıkça bizlere kurumla alakalı olarak çok sayıda bilgi ,belge ve done geldi. Yine bunların yanında, bizim bazı konulara değinmediğimizi düşünen bir vatandaş ta bizlere mail atmış ve mailinde demişki her şeyi yazıyorsunuz neden bunları dile getirmiyorsunuz demiş.

 

Ve bizim sanki birilerinin yanında olduğumuzu düşünürek, bir mail atmış bize, neyse o mailin sahibini şimdilik biz deşifre etmeyelim maili siz değerli kamu oyu ile paylaşalım. Dediğimiz gibi bizler kimsenin tarafı, yanı, arka bahçesi olmadık olamayız da.Şimdi tarafımıza ulaştırılan maili noktasına ve virgülüne dahi dokunmadan sizlerle paylaşıyoruz.

 

 " Eski milli park bölge müdürü ile şube müdürü hakkında yazamadığınız iddialar.

 

1- bölge müdürü 2018 de lojmanını ihale kanununa aykırı olarak doğrudan teminle limitin çok üzerinde 60 bin tl civarında bi bedelle kamu lojmanına aykırı olarak tadilat yaptırmışmıdır. yapan mütahit firmaya sorulabilir.

 

2 devletin başka tesisindeki klimaları bu lojmana getirterek kullanmışmıdır.

 

3 bu lojmana ve eski şube müdürünün lojmanına alınan eşyaların parasını kim nasıl ödemiştir.

 

4. eski şube müdürü lojmanında kanuna aykırı olarak kafasına göre kırıp duvarların yerini değiştirmişmidir.

 

5 - 26 ağustos milli parkında 300 küsur bin tl ye orman kanunuda uygun diye ( ki değil) maliyetinin üzerinde, usulsuz ve ihalesiz olarak bir müteahhite yol yaptırıp bunun bedelini yörükmezarı kooperatıfı yapmış gibi yatırıp o paranın müteahhite gitmesini ve ordan kimlerin cebine girdiği araştırılmışmıdır.

 

6. bölge müdür yardımcılarının lojmanlarına dahi girerek onları göndermek için sebepler aramış hatta sizin sitenize mesnetsiz haberler yaptırmışmıdır.

 

7- bütün bu iddialar hakkında bakanlıktan müfettiş gelip bunları ve daha bir çok konuları doğrulayan bir rapor düzenlemişmidir.

 

8- bu rapora göre 5 ayrı disiplin cezası aldıkları ve mahkemeye verildikleri söylenen bu şahıslar hakkında bu cezalar birileri tarafından bu disiplin cezaları iptal ettirilmişmidir.

 

9 bu şahıslar görevden alınalı 6 ay olmasına ve kanun 2 ay en fazla lojmanda oturabilir demesine rağmen lojmanı boşaltmışlarmıdır. diyeceğim o ki bu şerefsiz işlere ve kendi personellerine ettikleri zulme rağmen siz onların servis ettikleri haberleri yapıyorsunuz.

 

eğer sizde onlar gibi ....... değilseniz buyrun bunlarıda araştırın yayınlayın. " demiş gerisi artık yetkili ve sorumlu kişileri ilgilendiriyor. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI