Bugun...


Güçlü Türkiye’nin teminatı AK Parti 18 yaşında kalacaktır
Tarih: 14-08-2019 13:04:27 Güncelleme: 14-08-2019 13:04:27 + -


AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı nedeniyle her bayram olduğu gibi Taş Medrese’de bir bayramlaşma programı düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 14-08-2019 13:04

Güçlü Türkiye’nin teminatı AK Parti 18 yaşında kalacaktır

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı nedeniyle her bayram olduğu gibi Taş Medrese’de bir bayramlaşma programı düzenledi. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen “Güçlü Türkiye’nin teminatı olan AK Parti 18 yaşındadır, 18 yaşında kalacaktır” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenledi.

 

Gedik Ahmet Paşa Medresesi (Taş Medrese) bahçesinde başlayan törene AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte belediye başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkez ilçe başkanı Bülent Eser, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, AK Parti 24. Milletvekili Halil Ürün, İl Yönetim kurulu üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“AK Parti 18 yaşındadır, 18 yaşında kalacaktır”

 

Programın ilk konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen yaptı. Sezen, “Kurban kurbiyettir, yakınlaşmadır, paylaşmaktır. İnşallah bu bayram da Allah'a yakınlaşmanın, teşkilatlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin devamına vesile olur. Kurban Bayramı'mız ile birlikte çifte bayram yapıyoruz. Biliyorsunuz 14 Ağustos AK Parti'nin kuruluşunun seneyi devriyesidir. AK Parti 18 yaşındadır ve her daim inşallah 18 yaşında kalacaktır. Güçlü kadro ve güçlü Türkiye'nin teminatı olan AK Parti’miz ile birlikte, liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunda 2023 - 2053 - 2071 hedefleri ile gece gündüz,

 

Sayın Bakanımızla, vekillerimiz ile tüm dostlarla, belediye başkanlarımızla inşallah gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem kuruluşumuz, hem de Kurban Bayramı olması vesilesiyle ben kuruluşundan bugüne kadar partimize hizmet etmiş, kurucu başkanlarımıza, Gençlik - Kadın Kolları başkanlarımıza, Merkez İlçe Başkanlarımıza, İl Yönetimine, hasılı teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış olan AK gönüllere teşekkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum. Ebediyete irtihal etmiş teşkilat mensuplarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Onların ailelerinin de bayramlarını kutluyorum. Arkadaşlar bu bayram vesilesiyle ilçelerimizde görevde olan teşkilat mensuplarımıza talimatlarımızı verdik. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’mize hizmet etmiş olan tüm dostlarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. Gönüllerini alıyoruz. İnşallah 2023'e hedefleri ve halkımıza hizmet etmek adına neler yapabiliriz onun çalışmalarını yapıyoruz. Şimdiden 2023 seçimleri için yapmış olduğumuz, yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm arkadaşlarımızın, teşkilat mensuplarımızın, Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin mübarek Kurban bayramlarını tebrik ediyorum. Ailelerine selamlarımı iletiyorum” dedi.

 

“İnşallah hep böyle delikanlı kalalım, zinde kalalım, başarılı olalım”

 

Daha sonra sözü İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban aldı. Çoban konuşmasında, “İl Başkanımızın da ifade ettiği gibi Ağustos ayı hem partimiz açısından hem de ülkemiz açısından önemli bir ay. Artık 19 yaşından gün almış bir delikanlıyız. İnşallah hep böyle delikanlı kalalım, zinde kalalım, başarılı olalım. Hedefimize kilitlenelim ve yine Cumhurbaşkanımızın bayram mesajında ifade ettiği gibi; 26 Ağustos gecesi kahraman Türk askerimiz 1922 yılında bu topraklardan düşmanı püskürterek ağır yenilgiye uğratmış ve büyük bir zafer kazanmıştır.

 

Dolayısıyla şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Allah'ım inşallah tekrar tekrar bize zaferler yaşatsın. Muhtemeldir ki bu ay yine operasyonumuz var. Bu operasyonda da geçmişte Afrin'de, El Bab'da olduğu gibi kahraman ordumuza Cenabı Hak’tan başarı diliyoruz, zafer diliyoruz ve yine deprem vesilesiyle zarar gören hem Denizli'deki hem Afyonkarahisar’daki tüm kardeşlerimize geçmiş olsun diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“Kurban Bayramını gerçek manada kutlayacağımız günler yakındır”

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de ülkenin zor günlerden geçtiğini ifade ederek şöyle dedi; “Zor günlerden geçiyoruz. Her ortamda Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bize düşen teşkilat olarak, bir olmak beraber olmak hep birlikte Türkiye olmak diliyorum. Bu vesileyle Kurban Bayramı'nın gerçek manada kutlayacağımız güzel günlerin uzak olmadığını ifade ediyorum. Kurban Bayramı'nın hepimize hayırlı, uğurlu, bereket getirmesini diliyor hepinize saygılar sunuyorum.”

 

“Bu ülke üzerinde gözü olanlar kötü emellerine ulaşamayacak”

 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca da bir konuşma yaptı. Koca konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bayramlar teşkilatlarımızın ve milletimizin AK Parti ile birlikte hemhâl olduğu günlerdir. Bu günler önemlidir. Bu önemi ve ehemmiyeti kavrayan siz kıymetli yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sonsuz minnettarlığımı sunuyorum. Kıymetli dostlar bu vatan kolay elde edilmedi. Afyonkarahisar’ımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın bir meşalesidir. Bu nedenle mübarek bir Kurban Bayramı ve Zafer Haftasını birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm kardeşlerimi kutluyorum, tebrik ediyorum.

 

Aynı zamanda bu vatanı bize emanet eden şehitlerimize de buradan Fatihalar gönderiyoruz. Gazilerimize ise yaşayanlara Allah'tan sağlık bir ömür diliyoruz. Az önce iki şehit ailesini ziyaret ettim. Oradaki eşlerin anne-babaların o inancına o azmine şehitlik mertebesine bakış tarzını gördükten sonra elhamdülillah bu milleti, bu devleti dünyada yenecek hiçbir güç yoktur. Bu inanç vesilesiyle, bu iman vesilesiyle Türk milleti nasıl ki geçmişte bu dirayeti gösterdiyse inşallah bu ülke üzerinde gözü olanların kötü emellerine ulaşamayacağını haykırıyorum.” 

 

“Nice yıllara”

 

Koca’nın ardından AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de bir konuşma yaptı. Yurdunuseven konuşmasında kurban bayramının önemine değinerek, “Kurban herkesin de söylediği gibi İbrahimce adanış İsmailce bir teslimiyettir, kardeşliktir, paylaşmaktır. Bir araya gelmektir, küskünleri barıştırmaktır. İnşallah bu bayramda da bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Biz de Sayın Bakanımızın önderliğinde tüm teşkilatımıza birlikte tüm ilçelerimizde bir ve beraber olmaya, kardeşliğimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Başta Denizli'de olmak üzere Dazkırı ve Dinar tarafında, Kızılören Köyündeki depremde zarar gören kardeşlerimize geçmiş olsun diliyorum.

 

Bayramını tebrik ediyorum. Bu dönemde 1071'den bugüne kadar bu bayrak, bu vatan, bu millet için, bu ezan için şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifa dilerim. AK Partimizin Kuruluşu 14 Ağustos. İnşallah 18 yaşımızı bitiriyoruz, genç delikanlı olarak nice nice 19 yıllara, 19 yaşındaki dinçlik ile koşmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“Her birimiz onur ve şeref duymalıyız”

 

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da bayramların ender dönemlerden biri olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu; “Uzak şehirlerde yaşayan dostların aileleriyle ve akrabaları ile bir araya geldiği ender dönemlerden birisi bayramlardır. Kurban, Ramazan, düğün dernek, cenaze en mühim konulardan biridir. Bu toplumun kültürü ve geleneklerine özel bir önem veriyoruz. Bilhassa kurbanları kendimizin kesmesi, ailelerimizle birlikte keserek bunu hep beraber paylaşmak, ikram etmek, kesemeyenlerle paylaşmak için özel önem veriyoruz. Bugünlerde birileri çıkıyor ‘kurban kesersek hayvanları katletmiş oluyoruz’ diyorlar. Kurban kesince, dini inançları yapınca katliam, İspanya'da boğaları en ağır şekilde canlı canlı kılıçlarla öldürünce katliam değil, fok balıklarını vura vura öldürürken spor yapıyorsunuz, Yahudiler tavukları duvara çarpa çarpa güya içindeki cinleri çıkıyor, o zaman bir şey olmuyor. Çinliler köpekleri canlı canlı kızartınca bir şey olmuyor. Müslümanın kurbanına laf söylüyorsunuz.

 

‘Dinime tan eden bari müselman olsa’ demiş atalarımız. Karışmayın kardeşim bizim dinimize. Müslümanın kurbanına karışmayın. Müslüman huzur içinde kurbanını kessin yesin ve paylaşsın. Toplumumuzun güçlenmesine, ailemizin birliğine beraberliğine ve vesile olsun. Sosyal yönü çok yüksek olan bu ibadetimize laf söylemeyin. Ağustos AK Parti'nin kuruluş yıldönümü gerçekten her birimiz onur ve şeref duymalıyız. AK Partili olduğumuz için şu memlekette çakılan çivilerin çok büyük bir kısmı da hepimizin emeği var. Büyüklerimizin, Sayın Bakanımızın çok daha fazla emeği var ama bu partiyi güçlü kılan siz teşkilatların verdiği oylar, seçtiğiniz vekiller, belediye başkanları, il genel meclisleridir. Bu sayede bütün Türkiye abad oluyor. Hepimiz çok daha büyük bir refaha ulaşmış oluyoruz.”

 

“AK Parti anlayışı ilelebet devam edecek”

 

Son konuşmayı AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. “AK Parti özellikle şehitler diyarı Zafer'in diyarı Afyonkarahisar'da kuruldu” diyen Bakan Eroğlu sözlerini, “14 Ağustos 2001 de  kuruluşunun 18 yılı tamamlayacak. 19 yaşından gün alacak ama inşallah AK Parti anlayışı ilelebet devam edecek. Çünkü bizim partimiz kurumsal bir partidir. Hizmet partisidir, vatandaşı kucaklayan hizmet eden bir partidir. İnşallah bu parti bu memlekete hizmet etmeye devam edecek. Sevgili kardeşlerim AK Parti o kadar güzel işler yaptı ki sayenizde bakın neler neler yapıldı. AK Parti'den önce özellikle paramız pul pul idi.

 

IMF'ye borcumuz dan dolayı her Başbakan gittiği zaman el pençe divan duruyordu ama şu anda IMF'ye borcumuz yok. Ekonomik kriz ortaya konulmak istenmesine rağmen Allah'a şükür dimdik ayaktayız. Sizlerin verdiği destekle bütün zorlukları aştık. O kadar güzel işler yapıldı ki saymakla bitiremeyiz. Bakın buradan geçmişte İstanbul'a 10 - 12 saatte giderdik. Bilecik rampalarında sıkışır kalırdık. Yani kazaların her bayramda haddi hesabı yoktu. Bugün yaşanan kazalar geçmişte kıyaslandığında çok düşük seviyelere geriledi. Eskiden bütün şehirler susuzdu. Afyon'dan başlayın Çorum'a İzmir'e Aydın'a İstanbul'a Ankara'ya kadar ama şu anda nüfus artmış olmasına rağmen sürekli su akıyor. Düşünün eskiden İstanbul’un 6 milyon nüfusu vardı. Haftada bir gün su verilirdi. Şimdi 16 milyon nüfusu var her gün veriliyor.

 

Eskiden Rumlar soydaşlarımızın katlediyordu ve çıkarma gemimiz bile yoktu. Çıkarma yapamadık. Şimdi bütün dünyanın en büyük harp gemilerini biz yapıyoruz. Ayrıca Atak helikopterleri dünyaya satılıyor. İnsansız silahlı ve silahsız uçak ve araçları biz yapıyoruz. Bunlar olmasaydı Fırat Kalkanı operasyonunu yapabilir miydik? Yapamazdık. Zeytindalı operasyonunu yapabilir miyiz? Asla yapamazdık. Allah'a şükürler olsun bunları yapacak gücümüz var. Eskiden emir alan bir hükümet vardı. Şimdi başı dik bir Türkiye Cumhuriyeti var. Nereden nereye” ifadeleri ile noktaladı.

 

Konuşmaların ardından İl Başkanı Sezen ve partililer vatandaşlarla bayramlaştı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI