Bugun...İnkaya düşük faizli kredi vermekle çözülecek iş değildir.

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya bir basın açıklaması yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 31-03-2020 15:52

İnkaya düşük faizli kredi vermekle çözülecek iş değildir.

İnkaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

Millet olarak  Cumhuriyet döneminde yaşanmamış bir sağlık savaşının içine girdik. Bu savaşa tüm dünya hazırlıksız yakalandı. Biz Türkiye olarak daha da hazırlıksız yakalandık.  Sağlık çalışanlarımıza gerekli saygı ve hizmeti gösteremiyoruz. Bu kahramanlarımızı alkışlamaktan başka yapmamız gereken görevlerimiz de var.

 

Sağlık çalışanları bu savaşın fedaileridir.

 

İster Sağlık Bakanlığı, ister hayır hasenat sahibi işverenlerimiz, özel bir oteli sağlık çalışanlarımızın emrine vermelidir. Binlerce yatağa sahip ilimizdeki otellerden biri ya da birkaçı bu kahramanlara tahsis edilmelidir. Bulaşıcı bir hastalıkla savaşan bu insanlar evdeki çocuklarına, anne baba,eş ve dostlarına bulaştırmamak için kendilerini evde izole etmişlerdir.

 

Bu bulaşıcı hastalıkta her ülke kendi can derdine düşmüşken doktorun, hemşirenin, tüm sağlık hizmeti çalışanlarının korunup kollanması gerekir. Bir babayiğit hayırsever iş adamının çıkıp bir oteli sağlık çalışanlarına sunmasını dört gözle bekliyoruz. Afyonkarahisar’ın da bu Milletin de hayırseveri bitmez. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ;’’Korona ile mücadele ederken hastasından virüs bulaşıp vefat eden tüm sağlık çalışanlarının da Şehit sayılmaları ve terör şehidi gibi davranılması gerekir’ ’dedi.

 

Bu virüs nedeniyle en zorda olan gelir gurupları ,küçük esnafımız, günlük gelirle el emeğiyle geçinen  ameleler,berberler ,lokanta sahipleri, kahvehane sahipleri,, tamirci ,küçük üretici, küçük çiftçi ,garson ,çırak, nakliyeci .daha onlarca küçük iş kolu, zor durumdadır.

 

 

Mahalli basınımızın da büyük bir bölümü bu hastalığın getirdiği şartlardan etkilenmiştir. Yerel ve bölgesel radyo televizyon kuruluşları için yüksek bir bedele dönüşen telif bedelleri ödemelerinin ertelenmesi bu zor günlerde biraz olsun Medya kuruluşlarına destek olacağını düşünüyoruz. Görevlerini yapabilmeleri için mutlaka destek sağlanmalı ve acele edilmelidir.

 

Evde kal sokağa çıkma uyarıları

Düşük faizli kredi vermekle çözülecek iş değildir.

Zaten geçimini hastalıktan önce de zor sağlayan esnafımız kredi verilerek tekrar borçlandırılacaktır. Küçük esnafımız karşılıksız desteklenirken acele edilmelidir. Bu zor günlerde Millet olarak birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerdeyiz. Güvenlik güçlerimize, hizmet sektörü çalışanlarına kolaylık sağlanmalıdır.

 

Vatandaş olarak yetkililerin emir ve tavsiyelerine uymalıyız. Bu zor günleri  sağlıkla atlatmak, bizim kurallara uymamıza bağlıdır. Yardımseverliğimizi, hoşgörülü olmayı, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi göstereceğimiz günlerdir. Bu hafta içinde tekrar görüşülecek olan af konusunda  İYİ PARTİNİN  şu konularda  tavrı tavizsiz ve nettir.

1-Türkçülük ve Atatürk e hakaret

2-Terör

3-Kadına şiddet ,kadın ve çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar,

4-Teröre finans temin eden zehir tacirliği ve her türlü kaçakçılık

5-Organize suç örgütleri, rüşvet ve irtikap, yolsuzluk konularında, tavizimiz yoktur.

Allah Milletimizi ve dünyayı korusun.                                    FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI